Експертна оцінка квартир


У цій статті описуються особливості проведення оцінки майна різних видів при оформленні права на спадщину.

Оцінка нерухомості

Найпоширенішими видами нерухомості є квартири, гаражі, індивідуальні житлові будинки та земельні ділянки.

Визначення вартості квартир і гаражів

Для проведення процедури оцінці беручи спадщину на квартиру або гараж Вам знадобляться наступні документи:

  • Документи, що підтверджують право власності померлого на нерухомість. Такими документами можуть бути договір купівлі-продажу, договір дарування або міни, свідоцтво про право власності, рішення суду, або навіть свідоцтво про право на спадщину, якщо майно свого часу дісталося власнику також у спадок. Такий документ називається <право встановлюючим>, він є головною підставою для проведення оцінки квартири або гаража.
  • Технічний паспорт. Документ, який містить в собі параметри нерухомості. Для квартири важливим параметром, що впливає на її вартість, є поверх, на якому вона розташована. Така інформація зазвичай не вказується в право встановлюють документах. Що стосується гаражів, то оцінювач з технічного паспорта отримує інформацію зокрема про матеріал стін і перекриттів гаража, а також про наявність в ньому додаткових приміщень, наприклад, підвалу або оглядової ями.
  • Документи, що підтверджують зв'язок померлого і спадкоємця. Тут може виникнути питання: навіщо оцінювачу потрібні такі документи, якщо він усього лише визначає вартість нерухомості, а вже переоформленням документів займається нотаріус. Справа в тому, що відповідно до Закону <Про оцінку:> замовником експертної оцінки нерухомості та іншого майна може бути лише особа, яка має відношення до даного об'єкта. Тобто це може бути власник, орендар, довірена особа першого або другого, або спадкоємець, що оформляє свої право на спадщину після смерті власника.

А от відповідь на питання сколько стоит оценка квартиры потрібно дізнаватися безпосередньо у компанії, послугами якої ви скористаєтесь для визначення оцінки майна.
  • 1