Де в Україні застосовуються частотні перетворювачі?

Перетворювач частоти - це агрегат, який може управляти швидкістю обертання електричного двигуна, що працює від змінного струму. Іноді частотний перетворювач називають інвертором. Судячи з назви можна зрозуміти, що головне завдання пристрою - перетворення стандартної частоти напруги 50 Герц в трифазну напругу з частотою від 0,2 до 400 Герц і навіть більше. Простота, надійність в експлуатації дають незаперечні переваги використання такого приводу, а різноманіття техніки, що випускається дозволяє знайти інвертор для роботи в будь-якій сфері діяльності.

Частотні перетворювачі здійснюють кілька типів управління:

  • - векторне - все залежить від сили струму, є потреба в зворотного зв'язку за швидкістю;
  • - скалярний - частота змінюється за допомогою невеликих збільшень для недопущення перерегулирования;
  • - управління моментом безпосередньо - проводиться за допомогою змін параметрів швидкості і струму.

Основне завдання використання в системі частотного перетворювача - домогтися безступінчатим регулювання швидкості роботи асинхронного двигуна. Такі силові агрегати використовують в ліфтових установках, в компресорах, насосах, вентиляторах і так далі. За допомогою індикації можна контролювати силу струму, вихідні частоти, напруга, час роботи, помилки і так далі. Сучасні частотні перетворювачі легко підлаштовуються під будь-яку систему за рахунок додаткових контролерів і плат. Використання інвертора дає можливість підвищити ККД установок, а також заощадити електроенергію.

До речі, на сайті https://eltaltd.com.ua/catalog/acs880 ви можете придбати частотні перетворювачі швидко та вигідно!

Сфера застосування

У машинобудуванні, в насосних та вентиляційних установках, в електротранспорті застосовуються частотні перетворювачі. Що стосується верстатів, то тут інвертори сприяють підвищенню точності в процесі обробки деяких деталей. На конвеєрах перетворювачі дозволяють плавно змінювати швидкість руху стрічки.

Це далеко не всі сфери застосування частотних перетворювачів. Крім перерахованих областей, перетворювачі частоти застосовуються для автоматизації різних виробничих процесів. За рахунок точної техніки можна домогтися не тільки економічного приросту в вигляді підвищення продуктивності, а й економії електроенергії. Назвемо позитивні якості частотних перетворювачів:

  • - безперебійна робота електрообладнання;
  • - поліпшення якості виробничого процесу;
  • - простота в налаштування обладнання;
  • - можливість економити електроенергію до 40 відсотків;
  • - збільшення експлуатаційного строку деталей за рахунок точної динаміки, своєчасної реакції на зміну робочих параметрів;
  • - безпека роботи силових установок, немає потреби в постійному контролі з боку оператора.

Частотні перетворювачі стали популярними на ринку України саме за рахунок перерахованих позитивних якостей.

  • 1