Особливості будівництва хамама

Хамам стає все більш популярним видом відпочинку поряд з російською лазнею і фінською сауною. Будівництво хамама цілком доступно за ціною - поряд з елітними існують і цілком бюджетні варіанти обладнання та оздоблення. На ринку представлено багато спеціалізовані компанії, які виконують будівництво хамамов під ключ, цей процес займає в середньому від одного до трьох місяців.

 

Що ще потрібно знати?

На Сході відвідування хамамов - це обов'язковий ритуал, який включає не тільки традиційний розігрів в парильні, а й комплекс косметологічних і омолоджуючих процедур: обгортання, пілінги, масажі, а також купання в басейнах з різною температурою води. У турецьких лазнях підтримується температурний режим від 30 до 55 градусів з дуже високою вологістю повітря, що досягає майже 100%.

До речі, якщо ви хочете построить хамам, ви можете звернутися на сайт intercom.in.ua, на якому є вся необхідна інформація.

За рахунок більш низької температури хамам переноситься набагато легше фінської сауни або російської лазні і доступний навіть тим, хто погано переносить високі температури за станом здоров'я. Турецькі лазні мають цілим комплексом лікувальних властивостей - знімають відчуття втоми, покращують роботу кровоносної, травної та дихальної систем, виводять шлаки з організму і сприяють схудненню.

Секрет популярності турецьких лазень в особливому почутті розслаблення, яке виникає після масажних і косметологічних процедур, тому в приміщенні хамама підтримується постійна приємна температура за рахунок постійного підігріву всіх поверхонь: підлоги, стін, лавок.

Будівництво хамама зазвичай складається з декількох етапів:

  • проектування і узгодження варіантів обробки;
  • виконання будівельних робіт і прокладка комунікацій;
  • спорудження термокаркаса, купола, пристрій підігріву поверхонь;
  • технологічна перерва для набору міцності будівельних сумішей;
  • оздоблювальні роботи і монтаж елементів інтер'єру;
  • налагодження всіх автоматизованих систем.

Поради та рекомендації

При проектуванні дизайну інтер'єру цього приміщення дуже важливо уважно поставитися до деталей, правильно підібрати малюнок мармуру, орнамент, елементи освітлення, масажні столи та інші аксесуари, щоб дотримати вікові традиції східного дизайну і в той же час створити стильний і неповторний інтер'єр. Для обробки при будівництві хамама зазвичай використовується цілісний натуральний мармур або мозаїка.

Мармур може бути прикрашений вставками з напівкоштовних або дорогоцінних каменів. Дерево, на відміну від російських лазень, не використовується через дуже високої вологості пара. Великою популярністю в турецьких лазнях користуються процедури ароматерапії з використанням різноманітних ефірних масел, для їх проведення необхідно встановити аромагенератор. Також доречно в обробці турецької лазні і «зоряне небо», яке разом з релаксаційної східною музикою створює ефект чуттєвої і розкішної південної ночі.

  • 1