Брус - відмінний матеріал для самостійного зведення лазні

Природно, зведення лазні з бруса - це процес, який розтягується не на один день. Однак якщо у Вас є деякі навички тесляра і Ви вмієте працювати з будівельними матеріалами, то баню можна побудувати самостійно досить швидко.

 

Який матеріал краще для будівництва? Цегла і піноблоки? Деревина? Якщо за задумом повинна вийти російська лазня, то необхідно використовувати деревину, а саме в якості матеріалу дуже добре використовувати брус. Відповідь на питання вибору матеріалу простий і має цілих п'ять підстав:

  • Брус є дуже поширеним будівельним матеріалом. У зв'язку з цим в інтернеті можна знайти безліч готових проектів бань з цього матеріалу;
  • Невелика вага матеріалу, що робить громіздкий і високоміцний фундамент не потрібним, а це полегшує будівництво;
  • Будувати з бруса відносно просто. Тому монтаж проводиться прямо на готовий фундамент;
  • Деревина прекрасно зберігає тепло усередині лазні;
  • Будівлі з бруса з часом мають невелику усадку.

Між іншим, вас може зацікавити строительство домов из сруба, яке ви можете замовити на сайті remontsrubov.ru просто зараз.

Таким чином, в першу чергу потрібно купити зруб лазні недорого і звести фундамент. Варто відзначити, баня фінського типу будуватися переважно з бруса.

Сортування пиломатеріалу

Після покупки потрібно пересортувати брус. Треба відкласти в сторону брус з тріщинами, слідами грибка і гнилі, а також перекручений і деформований. Матеріал з видимими ураженнями шкідниками викидаємо, що б вогнище не перекинувся на хороший брус. Кручений брус залишаємо для внутрішньої обробки. Кращим варіантом стане безпосередня сортування пиломатеріалу на складі у продавця.

Підготовка будівельного матеріалу

Як правило, для першого вінця лазні береться брус з перетином 200 на 200 мм. На торцях кожного елемента робляться вирубки в полбруса, які повинні бути ідентичними. Тому робота має на увазі використання вимірювального інструмента. Робота на око неприпустима. Зробивши вирубки проводимо обробку деревини антисептиками. Готуємо рейки товщиною до 15 мм. Рейок повинно вистачити на розкладку по ширині фундаменту з дистанцією в 25-30 см.

Збираємо баню

Спочатку кладемо рейки на фундамент. Тепер виробляємо монтаж першого ряду бруса. Укладаємо його строго горизонтально (перевіряємо рівнем). Зазор між фундаментом і першим вінцем Запінювати. Кріпити вінець до фундаменту не потрібно. На поверхню укладаємо мох, джут або клоччя - це утеплювач. Утеплювач прихоплюється степлером або цвяхами. Всі інші ряди укладаються з бруса 150 на 150 мм. Вінці скріплюються між собою за допомогою штирів з металу. Прорізи під вікна і двері вирізаємо пилкою після повного зведення лазні. Можна і відразу запланувати отвори, але це більш трудомістке і небезпечно (усадка споруди).

Після цього накриваємо верх дошками і руберойдом (шифером). Даємо витримку споруди на півроку на усадку і Конопатити щілини. Мох або клоччя в джгутах заштовхуємо в зазори між вінцями. Після цього йде обробка будови.

  • 1