Як вибрати спальний мішок

Перед тим, як вибрати собі спальний мішок, варто звернути увагу на індекс температури, який вказує на можливість застосування спорядження при певній температурі повітря. Виходячи з цього, температуру спальних мішків ділять на:

 "Комфортну" - значення свідчить про межі температур навколишнього середовища, при яких людині буде комфортно спати, не відчуваючи холоду і не потіючи.

"Екстремальну" - вказує на межу температури повітря, при якому зимний спальный мешок захистить людину протягом 6-8 годин сну від переохолодження.

"Максимальну" - значення температури, що дозволяє туристові спати в розстебнутому спальнику з відкинутим каптуром і не відчувати дискомфорту.

З яких матеріалів шиють спальні мішки?

Підбираючи собі спальний мішок, зверніть увагу на матеріали і наповнювачі, які використовувалися для пошиття спорядження. Сучасні виробники пропонують купити спальники, пошиті з:

  • нейлону, використовуваного для зовнішньої частини виробів;
  • спеціальних тканин для пухової наповнювача типу Ultrex, Pertex;
  • захисних тканин, що мають особливе плетіння нитки;
  • тканин з мембраною, що захищають від вітру і проникнення всередину води, відвідних вологу людського тіла.

Як наповнювачі, які використовуються для утеплення туристичного спорядження, виробники пропонують бавовна, синтетику (синтепон, Primaloft, ін.) І гусячий або гагачий пух. Тип утеплювача впливає на вартість спорядження, що важливо враховувати перед тим, як вибрати свій спальний мішок.

Щоб підібрати якісний спальний мішок, варто звернути увагу на рівну відстрочку і відсутність наскрізних швів, наявність планки над блискавкою і спеціальних застібок (липучок, кнопок), що закривають вхід. Лицьова сторона вироби повинна мати темний колір, а всередині повинна бути передбачена стрічка на блискавки, що запобігає будь-які пошкодження.

  • 1