Барні стільці: конструкція і тонкощі вибору

Барні стільці давно перекочували з кафе і пабів в міські квартири, ставши елементом домашнього інтер'єру. Вони часто бувають стильними і красивими, але рідко виявляються зручними. Справа в тому, що це, мабуть, єдиний різновид стільців, конструкція яких не має в своєму розпорядженні до тривалого і комфортному відпочинку. Вузьке сидіння, незручна низька спинка (або її повна відсутність), висота ніжок від 80 см і більше - все елементи барного стільця задумані так, щоб відвідувачі, які не засиджуючи за стійкою, швидко випивали свої коктейлі і звільняли місце для наступних клієнтів. Барні стільці для громадських закладів і домашнього використання мають деякі конструктивні відмінності, проте не всі про це знають. Тому тема нашої сьогоднішньої статті - це барні стільці: конструкція і тонкощі вибору.

Особливості конструкції барного стільця

Класичний барний стілець - компактних розмірів, з невеликим жорстким сидінням, високими ніжками і низькою спинкою. Знайти стілець з високою спинкою дуже складно - як правило, її висота ледь-ледь доходить до рівня талії, в той час як конструкція звичайних стільців передбачає наявність спинки висотою приблизно до середини лопаток. Іноді спинка буває зовсім маленькою, майже символічною, а то і зовсім відсутня - це робиться для того, щоб у відвідувачів барів / пабів не виникало спокуси відкинутися назад, що може привести до падіння і без того не надто стійкого стільця.

Сидіння для барних стільців можуть бути як жорсткими, без наповнювача і оббивки, так і напівжорсткими або м'якими. В цілому, з деталей, які сприяють комфортному сидіння, барний стілець може «похвалитися» хіба що підставкою для ніг.

Вибираємо барний стілець для домашнього використання

Компактні стільці і барна стійка (як варіант - маленька стільниця, надійно прикріплена до стіни) - це справжня знахідка для малогабаритної квартири. Звичайно, про якомусь особливому комфорті говорити не доводиться, але зате подібна комбінація дозволяє заощадити місце на крихітній кухні, не переносячи столову зону в вітальню.

І якщо зі стільницею все більш-менш зрозуміло, то необхідність самостійно підібрати барные стулья багатьох бентежить. Які стільці купити, щоб уникнути безглуздих витрат? По-перше, такі, що поєднуються зі стійкою, і мова не тільки про зовнішній вигляд - набагато важливіше висота меблів. Справа в тому, що біля стійок немає єдиного «стандарту», ​​який регулював би їх висоту - зазвичай цей показник варіюється в діапазоні від 100 до 130 см. Якщо ви придбаєте занадто високі або занадто низькі стільці, то вам буде дуже незручно сидіти за стійкою. Звідси перша порада: спочатку придбайте столик, який вас влаштовує, виміряйте його висоту, а вже потім вибирайте стільці. Втім, вирішити це завдання можна ще простіше, купивши табурети з регульованою висотою.

Чи не керуйтеся тільки естетичної стороною справи. Барні стільці, як правило, відрізняються привабливим оригінальним дизайном, а ось підібрати гарну і зручну модель - завдання не з легких. Тому при покупці обов'язково проведіть «тест-драйв» - спробуйте посидіти на стільці, щоб оцінити його стійкість, жорсткість / м'якість, комфортність. І лише переконавшись, що стілець підходить вам по всім параметрам, приймайте рішення про покупку.

  • 1