Електричні котли

Уже деякий час можна помітити певний тренд - все більше і більше людей намагаються встановити у власному будинку надійні і вкрай практичні електричні котли. І дійсно, якщо немає стабільного газового постачання або стає неможливо закупити значну кількість солярки, потрібної для тривалої зими, то чому б не звернути увагу на безвідмовні електричні котли?

Адже вони здатні працювати вже при будь-якій напрузі - чи є 220 або 380 В, це буде неважливо. Важливо буде те, що такі котли зможуть працювати практично миттєво відразу після налагодження і підключення майстром-електриком.

Електричні котлы, що мають потужність більше 10 кВт, традиційно випускаються в трифазному виконанні. Але якщо опалювальна площа будинку відрізняється скромними розмірами, то можна і потрібно звернути увагу на однофазний електричний котел. І проводити окрему електропроводку від найближчої траверси тут більш не доведеться. Досить виявиться звичайною проводки, зібраної з алюмінієвого дроту.

В плюс електричних котлів слід віднести їх абсолютну безшумність. У цьому сенсі вони вигідно відрізняються від галасливих газових або дизельних котлів, які, до того ж, можуть мати нагнітальні вентилятори.

І недарма, безшумні електричні котли можна встановлювати в будь-якому зручному приміщенні - від кухні до спальні...

З огляду на їх компактні розміри і скромну вагу, зробити це не важко.

Всі сучасні типи електричних котлів мають в своїй конструкції надійні трубчасті тепловиділяючі елементи (ТЕНи), які відповідальні за Обігрів не буде повністю навколишнього повітря, а води. Так, в електричних котлах основним теплоносієм є вода, яка завдяки сильному нагріванню від тенів починає циркулювати по всіх трубах і радіаторів опалення. Щоб ККД всієї електричної системи міг перебувати на найвищому рівні, рекомендована установка пластикових труб опалення укупі з алюмінієвими радіаторами опалення. У цьому випадку така зв'язка дійсно може дати стоїть результат - навіть на невеликої потужності будь-який електричний котел зможе найефективніше обігрівати прилеглі приміщення будинку.

Але плюси електричних котлів на цьому не закінчуються. Здебільшого вони мають спеціальний розширювальний бак, в якому в постійному режимі буде накопичуватися гаряча вода, що має температуру до 80-85 градусів.

І нарешті, сучасні електричні котли цілком здатні працювати в режимі HDO, тобто котел може розвивати свою найвищу потужність в нічному режимі, при якому обов'язково наявність електронного двухтарифні лічильника.

  • 1