Особливості процедури установки унітазу

Унітази відносяться до найважливіших сантехнічним пристроїв в будь-якому будинку, громадському приміщенні. Тому їх установка зазвичай коштує в перших пунктах при плануванні або ремонті. Але функціональність такого необхідного предмета безпосередньо залежить від правильності і якості монтажу. Установка унітазу - досить специфічна процедура і виконується поетапно, варто розібратися в тонкощах процесу.

 

Основні різновиди пристроїв

Сьогодні у продажу є декілька типів унітазів. Вони відрізняються між собою за критеріями: образу установки (підлогові і підвісні), типу чаші, комплектації і навіть конфігурації вихідного зливу. Ці показники впливають на особливості монтажу. За останнім принципом бувають:

  • з горизонтально розташованим вихідним зливом;
  • з вертикально встановленим вузлом;
  • з косим - зі зміщенням гофри під нахилом.

Важлива рада при виборі: купувати краще нову модель, за конструкцією схожу зі старим. Так можна уникнути переробки каналізаційних труб, адже вони розраховані на різні системи зливів. В іншому випадку можуть бути серйозні порушення в герметичності з'єднань.

Унітази також розрізняються чашами. Ці ємності бувають воронкоподібного типу, з полицею або з ухилом. Також випускаються моделі з бачками, що розташовані окремо або поєднані в єдину конструкцію. Важливим орієнтиром для монтажу є тип кріплення. Воно буває 2- і 4-точковим.

Залежно від цих параметрів можуть змінюватися і особливості монтажу. Але в цілому процедура виконується за приблизно однаковим сценарієм.

Послідовні етапи установки

Монтаж унітазу найчастіше включений в комплекс робіт при капремонті. Зазвичай термін служби виробів варіюється від 10 до 15 років, в залежності від умов догляду та експлуатації. Але можуть трапитися форс-мажори, через які доводиться виконувати позапланову заміну обладнання.

В цілому технологія включає всього кілька етапів:

  • демонтаж старого обладнання (за потреби);
  • установку нового;
  • Підключення унітазу до каналізації та системи холодного водопостачання.

Якщо ж передбачена модель зі знімним бачком, то буде потрібен і його монтаж.

  • 1