Як працювати болгаркою?

Отже, ви купили відповідну «болгарку» і диски до неї. Досвіду роботи немає, інструмент небезпечний і підступитися до нього боязно. А працювати треба. Що робити? Перш за все, потрібно подбати про засоби захисту. Як мінімум слід захистити обличчя і руки. Маска-щиток зручна тим, що захищає нижню частину обличчя, проте пітніє при глибокому зітханні. Окуляри цього недоліку позбавлені, однак ніс і рот залишаються відкритими для іскор, тому разом з окулярами бажано використовувати респіратор.

 

Засоби захисту

Слід звернути увагу на якість кріплення маски до ремінцям - зазвичай це кріплення складається з гвинтів з пластиковими баранчиками, які треба затягнути якомога тугіше. Дуже незручно, коли маска бовтається і відвалюється при нагинанні вперед.

Маска-щиток може бути виготовлена ​​з оргскла або полікарбонату. Другий варіант кращий, бо полікарбонат набагато міцніше оргскла. Осколок розлетівся диска проб'є оргскло відразу, а полікарбонат, хоча і буде пробитий, осколок диска затримає. Чи витримає пошкоджена маска повторне потрапляння осколка, сказати важко. Краще не випробовувати долю і придбати новий засіб захисту.

До речі, вам також може знадобитися кожух-пылеуловитель для болгарки, який ви можете придбати на сайті dela-master.com за найвигіднішими цінами вже зараз.

Слід враховувати, що повного захисту неможливо домогтися ні від маски-щитка, ні від окулярів. Іноді іскри летять по абсолютно незрозумілою траєкторією і залітають під маску, а часом, як це не дивно, і під окуляри (ймовірно, іскри потрапляють в невеликі зазори, які утворюються між оправою і поверхнею тіла при русі). Ще одна особливість дешевих пластикових масок та окулярів - вразливість перед іскрами: варто зловити сніп іскор, як пластик стає матовим.

Є сенс придбати прозору маску з захистом голови або навіть зварювальну маску. Існують закриті маски з дихальним фільтром, що представляє собою лабіринт із перегородок (осколок, потрапивши туди, витрачає всю інерцію на рикошети між стінками).

Найкращим чином захищає голову Протигазна маска. Армійські протигази старого зразка захищають очі скляними окулярами, яким не страшні іскри, однак кут огляду занадто малий для комфортної роботи. Набагато зручніше сучасні протигази з панорамним маскою. На жаль, варто такий захист недешево.

  • 1