Станки для розколювання дрів. Вибір і покупка дровокола

Швидко наколоти дрова для грубки або твердопаливного котла можна за допомогою спеціальних автоматизованих пристроїв - бензинових або електричних дроворуби.

 

Різновиди дровоколов

Принцип дії автоматизованого дровокола полягає в тому, що під тиском гідравлічного поршня і за допомогою клиновидного ножа поліно розколюється на кілька частин. Дроворуби бувають електричними і бензиновими, з вертикальним і горизонтальним розташуванням поліна, відрізняються за потужністю, тиску і швидкості розколювання, максимальну довжину поліна.

Основні характеристики дровоколів

Існують промислові та побутові дроворуби. Їх головна відмінність один від одного - в масштабах виробництва і, як наслідок, у вартості. Якщо мова не йде про безперервному виробництві дров, то цілком достатньо використання побутової моделі, можливостей якої цілком вистачить на заготівлю дров для кількох будинків. Тому багатьом може здатися раціональної думка про покупку цього пристрою вскладчину з сусідами.

При виборі дровокола слід враховувати габарити топки котла, печі або каміна, щоб отримані після кілки дрова підійшли за розміром. Кожен дровокол має обмеження по довжині і радіусу дров.

Деревина різних порід відрізняється щільністю, наприклад, сосну куди легше розколоти, ніж дуб. Крім того, на необхідні для колки зусилля впливають і розміри поліна. У комплексі ці характеристики визначають вимоги до прикладеного дроворубом зусиллю. Для побутових потреб цілком підійдуть моделі з зусиллям розщеплення близько 5 т і потужністю близько 2 кВт.

Кількість частин, на які клин розколе заготовку, визначається формою колючої частини. Якщо потрібні більш дрібні дрова, то краще вибрати клин з хрестовиною, колючої на 4 частини. Для стовбурів невеликого діаметра згодяться і класичні моделі, які колють на 2 частини. Втім, підійдуть вони і для більш товстих дров - просто поліна будуть повільніше горіти, а значить, отримане від них тепло буде використано з великим ККД.

Також має сенс поцікавитися продуктивністю дровокола: часом, необхідним для розколу одного поліна максимального розміру, кількістю мотогодин безперервної роботи, максимальним навантаженням на тиждень / місяць.

  • 1