Вимоги до фундаменту для будинку з газоблоків

В останні роки приватні забудовники для зведення своїх будинків все частіше віддають перевагу такому будівельного матеріалу, як газобетон. Пов'язано це здебільшого з мінімізацією витрат на будівництво.

До того ж підкуповують інші не менш значущі параметри даного матеріалу - енергоефективність, швидкість зведення будівлі, пожежна і екологічна безпека.

Важливе зауваження щодо фундаменту

Приступаючи до будівництва будинку з даного матеріалу необхідно пам'ятати, що мало купити газоблок належної якості і грамотно його укласти, необхідно попередньо подбати про основу - фундаменті будівлі.

Будинку з газоблоків від СтройСовет, як ніякому іншому будівництві необхідно стійке і надійне підгрунтя. Якщо на даному етапі буде допущена помилка виправити згодом її не вийде.

Вимоги до фундаменту для будинку з газоблоків

1. Особливості будівельного матеріалу

Якщо порівнювати газобетон з іншими будівельними матеріалами, то варто відзначити його один істотний недолік - сприйнятливість до різного роду деформацій.

Газоблоки мають дуже низьку стійкість на вигин. У зв'язку з цим буде досить навіть незначної фундаментної зрушення, щоб на стіні побудованого будинку утворилася тріщина на всю довжину стіни.

Саме з цієї причини роль фундаменту так велика в даному випадку. Приділяйте основи найпильнішу увагу і не довіряйте його облаштування "майстрам на всі руки".

2. Яким повинен бути фундамент?

У зв'язку з вищевикладеним, типів підстави, які можна використовувати для будівництва будинку з газобетону не так багато, як для інших будівель.

Вимоги до фундаменту для будинку з газоблоків

Це можуть бути лише досить армовані підстави з максимальною стійкістю:

  • плита з моноліту;
  • стрічковий фундамент;
  • стовпчасті підставу.

Крім цього, особливу увагу слід приділити розрахунками в тому випадку, якщо планується зведення високого підвалу або цокольного поверху.

3. Вплив грунтових вод

Якщо на вашій ділянці рівень грунтових вод досить високий, то це ще більше може ускладнити ситуацію.

Вимоги до фундаменту для будинку з газоблоків

Виходу в даному випадку два:

  • відмовитися від газобетону на користь іншого будівельного матеріалу;
  • здійснювати укладання дренажних комунікацій (відповідно, ваші витрати збільшаться).

Сподіватися на російську авось тут не варто. Високо знаходяться грунтові води перезволожують грунт, а в осінньо-весняний період сприяють підтоплення.

Таким чином, є ймовірність передчасного руйнування фундаменту, що призведе до його деформації. Відповідно, це згубно, якщо не катастрофічно, відіб'ється і на будинку в цілому.

Крім того вологий грунт віднесений до категорії сильноздимистих. А це означає, що фундамент буде піддаватися виштовхування, стиску, розширення і іншим потужним впливам.

  • 1