Підлогові конвектори: всі за і проти

Вбудовувані в підлогу конвектори для обігріву житлових квартир і будинків - відносна новинка на нашому ринку. В останні роки їх стали активно продавати, навчилися розраховувати і обслуговувати, але все ж основна частина таких систем ставиться в офіси, а не додому. Що ж заважає їх більш активного поширення та чи немає тут якогось підступу?

Ідея підлогового конвектора досить очевидна і напевно приходила в голову кожному, хто коли-небудь замислювався про те, як влаштовано опалення. Ми беремо звичайний конвектор, який розігріває повітря, за рахунок чого той піднімається нагору, і встановлюємо його нижче рівня підлоги, забезпечивши безперешкодний рух потоків повітря за рахунок решітки. Таке розміщення вирішує не тільки проблему естетики: так, прибираючи то, що заважає нам насолоджуватися новомодними «вікнами в підлогу», ми робимо простір чистішим та привабливішим, але ж розташувати внутрипідложні нагрівач ми можемо в тому числі і під дверними отворами! При цьому нам не доведеться переступати через батарею опалення, а це значить, що ми можемо істотно утеплити таким чином і балконні двері, і навіть вхідні.

Звичайно, те ж саме завдання цілком успішно вирішується і системою теплої підлоги. Але, по-перше, не всі в принципі приймають саму думку, що тепла підлога може «поодинці» успішно впоратися із завданням обігріву житла. А по-друге, конвектори від https://www.isan-cz.com.ua/konvektory/ - апарати, які, що називаються, б'ють точно в ціль, дозволяючи приділити увагу найбільш важливим місцях з точки зору охорони тепла. Всім власникам панорамних вікон відомо, як сильно вистужается тридцятисантиметрова зона статі поруч з вікном, і навіть підвищена концентрація трубок опалення або електричних нагрівачів в складі системи «теплої підлоги» допомагає справі не на сто відсотків. А ось конвектор дозволяє вибудувати ефективну «теплову завісу», і подібний варіант раз по раз доводить свою ефективність.

Чи є у підлогових конвекторів недоліки? Зрозуміло. І головний з них - знижена ефективність у порівнянні з класичним, так званим «настінним» конвектором (хоча закріплений він може бути і не на стіні, а на підлозі - у випадку з панорамними вікнами це єдиний варіант установки). Робота класичного конвектора заснована на тому, що холодне повітря «поставляється» знизу, а гарячий виходить зверху. Для внутрипідложні конвектора холодне повітря теж доводиться брати з області верхньої решітки; перемішуючись, холодний і гарячий потоки знижують енергоефективність обігріву. Ця проблема вирішується в системах так званих «фанкойлів», коли до конвектора (неважливо, електричному або циркуляційного) додається електровентилятор. Сам вентилятор споживає набагато менше енергії, ніж економить, примусово розділяючи теплий і холодне повітря. Недолік фанкойлів, правда, теж досить великий: яким би тихохідним не був вентилятор, він все одно стає джерелом шуму.

  • 1