Який покрівельний матеріал вибрати для даху?

Будуєте дачний будинок або котедж? А може на будинку просто продірявився дах? Питання вибору покрівельного матеріалу при великому асортименті практично заходить в глухий кут, адже кожен виробник запевняє, що його товар кращої якості і більш довговічний. Сьогодні розберемо, які види покрівельних матеріалів існують, і спробуємо підібрати оптимальний варіант для вашої даху.

Перш ніж приступити до вибору покрівельного матеріалу, потрібно спочатку розуміти, що покрівля даху повинна витримати і сніг, і дощ, і вітер. Це перше. Друге - важливо врахувати пожежобезпечність, довговічність, стійкість до корозії і, звичайно ж, механічну міцність. А по-третє, важливим моментом при виборі покрівельного матеріалу має значення форма даху (варто пам'ятати, що для дахів незвичайних геометричних форм підійде не кожен матеріал). Ну, і в останню чергу, варто звертати увагу на вартість покрівельного матеріалу, адже, як відомо, жадібний - платить двічі.

Існує кілька різновидів покрівельних матеріалів: м'які, листові і штучні.

Почнемо з різновидів м'якої покрівлі, до них відносяться:

- наплавлена рулонна покрівля (прослужить до 50 років, підійде для дахів промислових будівель, а також житлових багатоповерхівок, натуральний екологічний, вогнетривкий, вологостійкий і безшумний матеріал, що не вимагає особливого догляду, бюджетний варіант).

- гнучка черепиця (прослужить до 70 років, підійде для дахів складної конфігурації, прийнятна ціна, за рахунок шорсткої поверхні буде утримувати сніг, не утворює конденсат, безшумна, але горить і плавиться на спеці, а також стає крихкою при сильних морозах). Проте ремонтні роботи у Львові з нею проходять набагто простіше та швидше.

- плоска покрівля з мембрани (прослужить більше 50 років, підійде для плоских дахів будь-яких будинків, вологостійкий і дуже міцний матеріал, який укладається в короткі терміни, але боїться розчинників).

Далі є такі види листової покрівлі, вона проста в монтажі, але для дахів зі складними геометричними конфігураціями абсолютно неекономна.

  • 1