Як вибрати шпаклівку

Перед тим, як придбати готову шпатлевочного суміш не завадить скористатися правилом, якого дотримуються всі досвідчені будівельники. Щоб уникнути неприємних наслідків, бажано, щоб склади фінішної і стартовою зовнішньої шпаклівки були виготовлені одним виробником.

Порада. При нанесенні шпаклівки Knauf Унифлот на поверхню, яка має різні пори, тріщини та інші вади, її попередньо потрібно обробити ґрунтовкою. Ця процедура сприяє хорошому зчепленню продукту зі стіною. За своїми властивостями такий будматеріал є гігроскопічним. Тому шар грунтовки буде перешкоджати надмірного вбирання вологи, з готового шару шпаклівки в поверхню стіни або стелі. Це сприятливо позначиться на рівномірному просиханні стартового шару.

Критерії, які можуть вплинути на якість і на простоту використання шпаклювальних сумішей:

 

  • Розмір фракції матеріалу.
  • Склад, який використовується для зв'язки.
  • Швидкість застигання.

 

Фракція

Розмір фракції матеріалу, з якого виготовлена ​​суміш - це показник, який безпосередньо залежить, якою гладкою буде площину після обробки. Природно, чим менше вона, тим рівніше буде стіна після обробки.

Наприклад, продукт має параметри фракції, які не перевищують 0,15 міліметрів, згодом не потребує затірки або шліфовці і може відразу використовуватися під забарвлення.

А, якщо шпаклівки призначені для вирівнювання стін під обклеювання шпалер, то є можливість вибрати склад з більшою фракцією. Так як для обробки поверхні під шпалери не потрібно така ідеальна поверхня, як під забарвлення, для цієї мети цілком підійдуть шпатлевочних будматеріали, мають фракцію 0,8 мм.

Сполучний матеріал, який використовується в шпатльовочних будматеріалах

Шпаклівки можна умовно розділити по різновиди сполучного матеріалу:

Продукція, що має гіпсову основу. Переважно використовується для обробки сухих приміщень з мінімальними показниками вологості.

Суміші, основну масу яких складає цемент. Мають підвищену вологостійкість. Використовуються в приміщеннях з підвищеною вологістю (кухня, ванна і так далі).

Полімерні шпатлевочних склади. У своєму роді є універсальними. Вони відмінно підходять для оздоблення стін під поклейку шпалер, як в сухих, так і у вологих кімнатах.

Однозначно сказати, який продукт краще, практично, неможливо. Кожна різновид має, як позитивні, так і негативні сторони. Наприклад, такі приміщення як ванна або кухня, які, навіть, не дивлячись на наявність хорошої вентиляції, є приміщеннями з підвищеною вологістю. Природно, в цьому випадку сюди підійдуть будматеріали на основі цементу, які можуть мати, як білий, так і сірий колір. Невеликий їх мінус - це усадка шару після висихання. Щоб цього уникнути, суміш наноситься в кілька шарів.

  • 1