Профнастил, як вибрати його правильно?

Найширше різноманітність покрівельних матеріалів, представлене на будівельному ринку, дозволяє задовольнити як технічні, так і естетичні запити кожної окремої людини або забудовника. Якщо все десятиліття назад головним матеріалом для покрівлі вважався шифер, то сьогодні з розвитком металопрокату його практично витіснили металочерепиця та профнастил. На відміну від шиферу, вони довговічні, практично не схильні до впливу агресивних погодних умов, витривалі і естетично привабливі.

 

Профільований лист по праву займає лідируюче місце в продажах, адже їм прийнято сьогодні обшивати не тільки дахи будівель і споруд, але ще паркани, різні загородження і навіть стіни. Він виглядає красиво, а варто цілком доступно.

Якщо розібратися з таким процесом як виробництво профнастилу, можна зрозуміти, що по суті, це оцинкований лист сталі або сталевий з полімерним покриттям лист певної товщини, якому за допомогою прокатки на верстатах надали гофровану форму, покритий спеціальним барвником, що захищає його від впливу вологи, морозу , сонячних променів.

Різновиди профлиста, його відмінні риси

Додання листу стали гофрованої форми істотно збільшує несучу здатність, наділяє його колосальної поздовжньої жорсткістю. Саме цей хід дозволяє застосовувати досить невеликої товщини, від 0,45 мм, холоднокатанную сталь для його виробництва. На виході отримують виріб невеликої ваги здатне витримувати серйозні навантаження.

Щоб максимально точно визначитися з потрібними саме Вам видом профільованого листа на сайті https://www.psc.expert/15-profnastil-krovelnyj, слід врахувати, що він буває:

  • покрівельний або несуче-стіновий (НС) - формально до цієї групи належать вироби з висотою хвилі від 35мм і вище (найчастіше використовується в комерційному будівництві), але на практиці, особливо в приватних домоволодіннях, широко застосовують листи від 20 мм і навіть нижче. Основну роль в цьому виборі відіграє довжина ската і кут нахилу. Крім висоти хвилі покрівельний лист повинен мати капілярну канавку, насправді вона дає додаткову жорсткість, але ніяк не захист даху від конденсату. Тому її наявність для покрівельного виду зовсім не обов'язково;
  • несе (Н) - висота хвилі від 40-60мм і вище, його жорсткість дуже висока, тому його застосовують на дахах з мінімальним ухилом в 10%. Тобто промислові будівлі, споруди, що мають пологий скат, просто повинні покриватися матеріалом, здатним витримати тиск і навантаження від снігу, переміщення по даху робочих;
  • стіновий (С) - такий вид профілю застосовується для створення перегородок всередині або облицювання фасадів будівель і споруд. Монтувати його на фасад можна як вертикально, так і горизонтально, останній варіант можна порівняти з сайдингом. Висота хвилі, що застосовується в даній серії від 8мм і більше, все залежить від навантаження і необхідних технічних можливостей.

Крім товщини листа, висоти і ширини хвилі, від якої багато в чому залежить вартість, на неї ще впливає вид лакофарбового покриття. Найбільш демократичною вважається вартість листа з покриттям поліестер. За технічними характеристиками виграє покриття з поліуретану.

  • 1