Монтаж дверного замка: особливості та технологія

Перед установкою дверного замка спочатку слід придбати відповідний механізм, після чого ознайомитися з додається до нього. В даний час дверні замки представлені кількома різновидами, наприклад, врізними, врізними у вигляді засувки з ручками і планками, накладними і так далі.

 

Такі механізми зазвичай встановлюють на висоті в межах 90-110 см від поверхні підлоги.

Монтаж врізних замків зазвичай здійснюється разом з ручкою. На ній є отвір, призначене для ключа. Установка дверных замков виконується так, що він врізається в торець дверного полотна. Важливо пам'ятати, що подібного роду механізм і середній брус дверного косяка не повинні розміщуватися навпроти один одного, оскільки отвір, що утворюється під замком, розхитає використовувані в дверях шипові з'єднання.

Установка врізного замка

Починаючи монтаж врізного дверного замка, насамперед намічають місце, в якому він буде розміщуватися. Механізм його торцевій (більшої) стороною приставляють до дверного полотна, після чого його контур обводять олівцем. Обов'язково зазначають місце розташування ключа, для чого використовують звичайне шило.

Аналогічну процедуру виконують на бічній (вузької) стороні дверного полотна. Для цього до неї також приставляють замок, після чого олівцем по цій лінії відзначають товщину вироби. За певної на торці дверей лінії висвердлюють отвори, які повинні мати такий же розмір, як і замок. Стамескою по цьому контуру видовбують отвір. Важливо, щоб отвір був досить вільним. Це позбавить від труднощів при розміщенні замку в двері. Механізм при цьому не повинен виступати над поверхнею торця конструкції. Інакше з часом потрібне буде вскрытие дверей.

Проробивши отвір, можна приступати до монтажу планки, яка розміщується на дверній коробці. Для цього полотно двері прикривають, після чого строго навпроти замку планують місце розташування планки. За певним контуру на дверній коробці роблять отвори, в які будуть заходити засуви механізму.

Щоб правильно намітити на дверній коробці отвір, в який будуть заходити засуви замку, використовують досить простий метод. Засуви злегка зафарбовують побілкою або крейдою, після чого закривають двері, і провертають ключ. Це дозволить безпомилково намітити місця під гнізда для засувів.

Можна використовувати і інший метод. Навпаки ригеля на дверну коробку наносять невелику кількість пластиліну, після чого закривають двері, і провертають ключ. Там, де на пластиліні утворився слід від засувів, проробляють отвори.

До речі, якщо вас цікавить обшивка дверей, ви можете знайти детальнішу інформацію на сайті kypudverivspb.ru.

Є ще один метод безпомилкового визначення гнізд для засувів. Для цього використовують звичайний аркуш паперу, з якого відповідно до розмірів торцевої частини ригеля вирізують прямокутник. Одну його сторону змащують клеєм, а іншу злегка змочують водою і приставляють до торця ригеля. Двері закривають, після чого провертають ключ у замку. Засуви пригорнуться до дверної коробки і, як наслідок, наклеють до неї папір. Вона як раз і є тим місцем, де будуть розміщуватися гнізда для засувів замку.

  • 1