Системи для утеплення стін

З приходом холодів у багатьох виникає одне і те ж питання: як не мерзнути і не переплачувати за опалення? Відповідь проста - необхідно утеплити будинок. Тоді виникає інше питання: які засоби утеплення існують і яким краще віддати перевагу? У цій статті ви про це дізнаєтесь.

 

Матеріали для утеплення фасаду

Сьогоднішній ринок переповнений всілякими матеріалами для утеплення будинків: людині, яка шукає чим краще утеплити фасад будинку, менеджери компаній навперебій пропонують «найкращі утеплювачі», використовуючи гучні назви цілком звичайних і давно відомих матеріалів. На жаль, це всього лише стандартний маркетинговий хід, бо в підсумку велика кількість варіантів легко розділяється на 3 основних типи утеплювача:

  • Пінопласт.
  • Пінополістирол (екструдований).
  • Мінеральна (кам'яна, базальтова) вата.

Кожен матеріал хороший по-своєму і використовуючи будь-який з них можна якісно утеплити фасад будинку і домогтися бажаного результату. Але є і відмінності, про які ми зараз і поговоримо.

Пінопласт для утеплення фасаду - самий бюджетний матеріал. Теплопровідні характеристики пінопласту полягають не тільки в його товщині, але і в щільності. Пінопласт для фасаду варто вибирати в тому випадку, якщо ви хочете терміново хоч чимось утеплити фасад будинку з мінімальними витратами, а недоліки матеріалу, такі як горючість і мала міцність, для вас йдуть на другий план.

Екструдований пінополістирол по теплопровідності значно краще пінопласту. При утепленні фасаду екструдованим пінополістиролом завдяки замковим з'єднанням його плит (немає швів) відсутні містки холоду. Також ЕРС набагато міцніше пінопласту, не розсипається, а шанс відламати кут або край - мінімальний. Але і ціна на цей матеріал набагато вища, ніж на пінопласт. Утеплення фасаду полістиролом - відмінний, але недешевий варіант. Варто також врахувати, що при утепленні ним стіни стануть паронепроникними, а це значить, що в будинку підвищиться вологість - обов'язковою стає наявність гарної вентиляційної системи.

Мінеральна вата виготовляється з розплаву гірських порід, тому вважається екологічним утеплювачем. Матеріал пожежобезпечний, відмінно поглинає звук, тому її часто використовують і як звукоізоляцію. Матеріал універсальний і підійде як для будинків, що не переносять надлишок вологи, так і «класичних» будівель.

Важливо вибирати утеплювач перевіреного виробника

Далеко не всі компанії виробляють якісний утеплювач, і в разі його низької якості ви можете зіткнутися зі слабкою ефективністю утеплення і його малою довговічністю. Серед лідерів в даній ніші слід зазначити таких популярних у багатьох країнах виробників систем утеплення як НЕМАН, Белтпеп, Rockwool, URSA, Техноніколь, БАТЕПЛЕКС.

  • 1