Як вибрати якісний твердопаливний котел

Вибір твердопаливного котла нерідко ставить в тупик майбутнього користувача. Хоча це досить просте завдання, обмеженість інформації і широкий вибір перешкоджають легкої покупці. У даній статті ми хотіли б відповісти на часто виникаючі питання і пролити світло на основні технічні дані і характеристики цього виду опалювального обладнання.

Для початку потрібно визначитися з видом твердопаливного котла. На сьогоднішній день виділяють чотири основних: котли тривалого горіння, традиційні, піролізні і пелетні котли. Кожен з них має в своєму розпорядженні набором специфічних характеристик і властивостей. Так, наприклад, котли тривалого горіння найдовше здатні підтримувати процес активного горіння одного завантаження палива. У деяких моделях цей параметр сягає п'яти діб. Більше інформації про котлах тривалого горіння має интернет магазин отопления.

Наступним параметром вибору є потужність моделі. Вона визначається виходячи з тепловтрат опалювального приміщення. Але так як в більшості випадків визначити тепловтрати досить складно і витратно, взято до уваги брати опалювальну площу. Стандартним розрахунком вважається співвідношення 1 до 10. Тобто на десять квадратних метрів необхідна потужність обладнання в 1 кіловат. Однак, з огляду на недосконалість підрахунку, більшість виробників рекомендує брати запас в 20%. Його наявність гарантує прогрів температури теплоносія до максимального значення навіть у найлютіші морози.

При виборі твердопаливного котла особливу увагу слід приділити матеріалами, з яких він виготовлений. Найчастіше для виробництва теплообмінника, частини, яка відповідає за передачу тепла теплоносію, використовують сталь і чавун. Другий варіант має більший термін служби, однак боїться різких перепадів температур і досить складний в обробці. Сталь дозволяє виготовити розвинені форми теплообмінника, не вдаючись до складних технологічних процесів. Таким чином, ціна готової продукції вийде набагато нижче. Корпус котла обов'язково повинен бути покритий шаром не палаючого теплоізоляційного матеріалу для запобігання тепловтрат.

Так як твердопаливні обладнання вимагає періодичного обслуговування (очищення стінок від скупчилися сажі і золи), необхідний вільний доступ до всіх частин теплообмінника. Зазвичай він забезпечується за рахунок ревізійних люків і дверцят.

  • 1