Технологія асфальтування доріг і майданчиків

Асфальт присутній практично повсюдно. Цим покриттям закривають проїжджу частину, тротуари, садові доріжки, різні майданчики, парковки, площі і доріжки в парках і скверах.

Асфальтове покриття здатне витримати серйозні навантаження, вона стійка до температур і механічних пошкоджень. Для будівництва доріг, які передбачають серйозні навантаження, використовують асфальт з високими показниками (маркування М1200). Матеріал дещо меншою щільності (М1000) не володіє здібностями витримувати великі навантаження, тому його використовують для прокладки пішохідних доріжок, тротуарів.

Існує безліч різних технологій укладання асфальтового покриття, але майже всі вони мають свої загальні принципи. Будь-яка технологія асфальтування https://asfaltirovanie.ru передбачає кілька основних етапів. В першу чергу це підготовка території, в ході цього етапу проводяться проектно-вишукувальні роботи, розчищення території. Перед укладанням територія повинна бути ретельно розчищено від сміття та зайвих елементів. Несумлінне виконання робіт зведе нанівець результат, покриття буде нерівним, асфальт потріскається раніше встановленого терміну.

Етап засипки території щебенем перед асфальтуванням характеризується копіткої і ретельної роботою. В ході цього етапу необхідно укласти щебінь рівним шаром, ретельно його утрамбувати за допомогою катка або спеціальної техніки з віброплатформой. Після цього використовується суміш, яка просочує поверхню, від якостей складу будуть залежати багато показників якості робіт. Завдяки просоченням з'єднуються всі верстви майбутнього покриття. Далі полотно покривається спеціальною сумішшю щебеню та бітуму, здійснюється трамбування в кілька етапів. При цьому асфальтування доріг і майданчиків може здійснюватися холодним або гарячим способом, кожен з яких відіграє свою роль в певних умовах.

Холодний спосіб укладання асфальтового покриття зазвичай використовують для здійснення ремонтних робіт, асфальтування тротуарів, дитячих майданчиків. Це обумовлено особливістю такої асфальтової суміші, вона дуже швидко схоплюється і в короткий час в повній мірі готове до використання. Така суміш називається теплою, готується вона з застосуванням бітумів зі зниженою в'язкістю.

  • 1