Декоративні стінні панелі

В даний час на будівельному ринку представлені декоративні стінні панелі з різних видів матеріалів. Крім панелей з натурального дерева, існують також штучні облицювальні панелі. Вони, як правило, складаються з декоративної плівки і несучої основи. Остання проводиться із спресованого деревини і ДСП. Найчастіше використовується МДФ, практично те ж саме, що і ДСП, але тільки більш екологічно чистий матеріал - при його виготовленні не застосовуються епоксидна смола і фенол, все пресується вакуумним методом.

Декоративні стінні панелі стають все більш популярними завдяки тому, що вони легкі в монтажі і невибагливі в догляді, мають широку кольорову гаму і десятки варіантів обробки поверхонь - від тиснень зі всіляких рисунком до повної імітації текстури дерева. Безсумнівним достоїнством панелей є стійкість до деформації протягом усього терміну експлуатації. Крім усього іншого стеновые панели поєднують в собі одночасно декоративні, тепло- і звукоізоляційні властивості.

І все ж найважливішою якістю панелей є здатність приховувати дефекти стін, які практично у всіх будівлях далекі від ідеалу. Монтаж панелей на каркас дозволяє використовувати простір між стіною і панелями для додаткової тепло- і звукоізоляції, а також для прокладки комунікаційних ліній (телефонних, антенних кабелів, додаткових штепсельних розеток, вимикачів, водопроводу і т. Д.). Облицювальні панелі з успіхом застосовуються для обробки не тільки стін, але і стель, що дозволяє виробляти оформлення інтер'єру з урахуванням найрізноманітніших естетичних вимог. На такій стелі можна змонтувати різні світильники, а в разі необхідності без зусиль провести демонтаж панелей. Незаперечна перевага стінових панелей МДФ - можливість їх комбінування. Монтаж декоративних стінових панелей можна робити горизонтально, вертикально і навіть по діагоналі.

Сподіваємося, що стаття виявилася для вас корисною. Очікуйте на нові публікації вже скоро.

  • 1