Як вибрати мережевий фільтр

Коли в магазині або інтернеті ви будете шукати мережевий фільтр, порівнюючи моделі різних виробників, в першу чергу звертайте увагу на наступні параметри.

Максимальне навантаження. Вибір за цим параметром на сайті contactica.com.ua залежить від потужності техніки, яка буде підключатися. У більшості мережевих фільтрів дане значення не перевищує 3500 Вт. Якщо живиться кілька споживачів, сумарна потужність яких вище цього показника, є сенс придбати кілька фільтрів. Це доцільно зробити, наприклад, при підключенні офісної техніки.

Сила струму. Вказується номінальний показник, який характерний для електромережі при нормальній роботі, наприклад, він становить 16 А, і максимально допустиме значення при перевантаженнях. У різних моделей максимальна сила струму може досягати від 4500 до 12 000 А. Чим вище цей параметр, тим надійніше захист.

Кількість розеток і довжина проводу. Для підключення декількох енергоспоживачів, наприклад, комп'ютера, принтера, модему, є сенс придбати мережевий фільтр з кількістю розеток від 2 до 12. Враховуйте довжину проводу: її має вистачити, щоб з'єднати всі прилади з розеткою і при цьому провід не докладайте надмірних зусиль. Для підключення приладів, віддалених від розетки, вибирайте провід довжиною від 3 до 5 м. Якщо розетка розташована поблизу від місця установки техніки, можна вибрати короткий провід, довжиною в 1,5 - 2 м - він не буде втручатися. Коли в приміщенні один енергоспоживачів, наприклад, холодильник або пральна машинка, немає сенсу купувати мережевий фільтр з кабелем, можна придбати компактну модель з одним гніздом, яка є певним переходником при підключенні обладнання до розетки.

Як вибрати якісний пристрій?

Припустимо, ваш вибір зупинився на мережевому фільтрі, який підходить за основними параметрами для ваших завдань. Не поспішайте купувати його, не переконавшись, що виріб дійсно володіє заявленими якостями. На ринку електротехнічних товарів попадається багато так званих пустушок - мережевих фільтрів, які на практиці виявляються звичайними удлинителями і не справляються з захистом техніки від неполадок в електромережі. Як дізнатися, що виріб якісне? Відкриємо кілька секретів.

По-перше, на корпусі пристрою або коробці має бути назва виробника. Безіменні мережеві фільтри навряд чи зможуть забезпечити належний захист електроспоживачів. Ніхто не знає, де і ким вони були виготовлені. Максимум, на що вони здатні - спрацьовування запобіжника в разі перевантаження. Але в перший же раз він згорить, і подальше використання такого «фільтра» буде неможливо. По-друге, корпус повинен бути стійкий до ударних навантажень, щоб внутрішні електроелементи не пошкодити при випадковому падінні. Зазвичай в якості матеріалу для виготовлення використовується ударостійкий негорючий пластик, в більш дорогих моделях - алюміній. По-третє, якісні вироби можуть мати додаткові опції. Деякі виробники, наприклад, Supra і Brennenstuhl, оснащують розетки фільтра спеціальними шторками для запобігання контакту з струмоведучими частинами. Це так званий захист від дітей. Також в конструкції можуть бути USB-порти для зарядки електронних пристроїв безпосередньо від мережевого фільтра.

  • 1