Як вибрати запірну арматуру

Щоб забезпечити надійну і зручну експлуатацію трубопроводу, необхідно знати, як вибрати запірну арматуру правильно.

 

Види запірної арматури і особливості вибору

Для трубопроводів з поліпропіленових труб можна використовувати звичайні запірні пристрої, розроблені для металевих трубопроводів. Однак таке рішення вимагатиме використання додаткових перехідників, значно ускладнить монтаж і збільшить його вартість. Тому оптимальним варіантом є використання пластикових кранів і вентилів. Їх корпус виготовлений з поліпропілену. Це той же матеріал, з якого виготовляються труби. Завдяки цьому забезпечується можливість простого і швидкого монтажу методом дифузійної зварки.

Основними видами запірних пристроїв є кульові крани і вентилі. Кульовий кран дозволяє швидко закривати і відкривати потік робочого середовища, відрізняється підвищеною зручністю в експлуатації і забезпечує повну герметичність. Однак цей тип пристроїв можна використовувати для регулювання потоку робочого середовища. Якщо важлива регулююча функція, краще вибрати поліпропіленові вентилі.

Запірна арматура з поліпропілену може експлуатуватися в мережах холодного та гарячого водопостачання та опалення, посмотрите здесь. Робоча температура цих пристроїв становить до 95 ° C, а максимальний робочий тиск - 20-25 бар. Монтаж пристроїв зазвичай передбачається на весь термін експлуатації трубопроводу. Термін служби арматури в трубопроводах холодного водопостачання складає до 50 років. У трубопроводах систем ГВП та опалення при робочій температурі 75 ° C пластикова арматура може прослужити до 25 років і більше.

При необхідності можна вибрати запірну арматуру в різних варіантах конструктивного виконання. У тому числі розрізняють такі різновиди пристроїв:

  • прості кульові крани і вентилі в нерозбірному виконанні;
  • кульові крани прямі в роз'ємному виконанні з накидною гайкою - застосовуються для підключення радіаторів;
  • кутові роз'ємні кульові крани з накидною гайкою для радіаторів;
  • вентилі з кутом 45 ° або 90 °;
  • кульові крани з роз'ємним з'єднанням з одного або двох сторін.

Великий вибір пристроїв різного типу дає можливість підібрати оптимальний варіант арматури для будь-яких варіантів підключення. Використання поліпропіленової арматури в мережах ПП трубопроводів значно скорочує терміни монтажу і підвищує його надійність.

  • 1