Відмінність нержавіючих труб від алюмінієвих

Вибираючи металеві вироби, споживач в першу чергу враховує матеріали, з яких вони виготовлені. Між собою в основному конкурують алюміній, нержавіюча і сталь з вмістом вуглецю від 0,1 до 0,5%. Володіючи схожими параметрами, вони все ж мають ряд суттєвих відмінностей. Але порівнювати доцільно лише нержавійку і алюміній. Чорна сталь, в силу відсутності антикорозійних якостей, спочатку поступається.

 

Властивості алюмінію

Відрізняється малою вагою і антикорозійними властивостями. Хоча останній параметр трохи завищений. Метал не прогниває за рахунок шару оксиду, який на встановленому обладнанні під впливом кисню утворюється за 5-6 годин. Алюміній - провідник тепла і електричної енергії, що дозволяє використовувати його при виготовленні електротехнічних деталей. Якщо не брати до уваги дорогою авіаційний алюміній, решта види представленого металу відрізняються надмірною м'якість і схильністю механічних впливів. Тому алюмінієві труби не використовують при облаштуванні трубопроводів, що експлуатуються під високим тиском.

Нержавіюча сталь

Єдиний недолік труб з нержавіючої сталі - дорожнеча (у порівнянні з виробами з інших металів). На відміну від алюмінію вони не в теорії, а при експлуатації не боятися корозії, з часом труба нержавіюча metal.laris.ua/nerzhaveyuschie-truby/ не потьмяніє і не покриється плямами іншого відтінку. Вага труб в півтора-два рази перевищує алюмінієві вироби, але при цьому вони менш схильні до деформацій, стійкі до високого тиску і ударної дії в водонапірних мережах. Тепловіддача нержавіючих труб на 20-30% нижче, ніж алюмінієвих. Але завдяки цьому на них утворюється менше конденсату.

Порівняння металів

З огляду на відмінності нержавіючих труб metal.laris.ua від алюмінієвих, для виробничих процесів, в яких потрібна надійність, міцність і високі антикорозійні властивості виробів, більше підходять перші. Крім того, нержавіюча сталь не виділяє шкідливих речовин, що дозволяє використовувати її в мережах питного водопостачання.

  • 1