Меблі під замовлення або з магазину - що краще?

Поряд з меблевими магазинами і салонами в нас з'явилося чимало фабрик і приватних майстрів, які виготовляють меблі на замовлення, за індивідуальними ескізами та розмірами. Наскільки це вигідніше, і чи є різниця в якості між готовими виробами і тими, що створюють персонально?

Питання досить спірне. З одного боку, меблева студія може запропонувати ексклюзив, з іншого - вартість цього ексклюзиву буде досить високою.

Коли варто купувати, а коли - замовляти меблі?

Ви можете подивитися на сайти меблевих салонів і магазинів, подивіться фотографії і ціни. Ви переконаєтеся в тому, що готова продукція куди дешевше тієї, що роблять під замовлення. Дивани, ліжка, крісла, поодинокі шафи, передпокої, стільці та столи можна підібрати за розміром, і зайві 2-3 см тут не зіграють ролі.

Інша справа - кухонні гарнітури і шафи-купе, які часто створюють в точності за розмірами. І якщо у великих квартирах зайвий сантиметр не має значення, то підібрати меблі для крихітної кухні в хрущовці буде дуже складно. В цьому випадку доведеться ретельно заміряти кожен предмет меблів і підбирати готові вироби дуже уважно. 100% -го потрапляння, на жаль, не буде, як би ви не старалися. У цьому випадку простіше заощадити час і звернутися до майстра, який проведе заміри та виготовить меблі на замовлення.

Чим відрізняються технологічні процеси при виробництві меблів на продаж та на замовлення?

Саме від процесів залежать підсумкова якість і вартість, тому питання не пусте.

Отже, з готовими меблями все просто: її створюють на меблевій фабриці, розбирають, пакують, відправляють в магазини і на склади. Виробництво - масове, кожен день з фабрики виходять десятки диванів, крісел, столів. Шлюб можливий, і його відсоток залежить від репутації підприємства. Шлюб може бути виявлений вже в магазині - продавцем або покупцем. Відповідно, такий виріб можна повернути або обміняти.

В меблевій студії все інакше. Спочатку до клієнта приїжджає майстер. Він проводить заміри, пропонує оптимальний дизайн-проект. Після клієнт платить частину суми, і меблі виготовляють в цеху. Виробництво, зрозуміло, не може бути серійним, але частина процесів автоматизують (наприклад, використовуючи верстати з ЧПУ).

Результат роботи студії і фабрики може бути ідентичний за якістю, але вартість буде відрізнятися сильно. Причина - в автоматизації виробництва, у великій кількості ручної праці, нарешті, в кількості продажів.

Якщо вам потрібна недорога меблі, краще прийти в магазин. У студію варто звернутися, якщо мова йде про кухонному гарнітурі або вбудованих предметах.

  • 1