Вибір якісного стелажа для дому

Стелажі для дому призначені для зберігання речей, книг, інструментів, деталей, посуду тощо. Це обладнання можна розмістити в коморі, в передпокої, на балконі, в гаражі або в господарському приміщенні - для компактного розміщення і збереження речей різних габаритів. Для виробництва таких меблів застосовуються міцні та довговічні матеріали - метал, пластик, деревостружкові плити та ін.

 

Конструктивні особливості стелажів для дому

Стелаж відноситься до одного з видів корпусних меблів. Основою конструкції служить металевий каркас, на який встановлюються полки потрібного розміру. Для захисту конструкції від корозії металева рама покривається порошковим фарбуванням, стійким до вологи, механічних пошкоджень. Стандартний колір фарби - сірий, при індивідуальному замовленні стелаж може бути пофарбований в будь-який відтінок, підібраний по палітрі кольорів. Для використання стелажів в квартирі або будинку виробники пропонують стаціонарні конструкції відкритого або закритого типу. Закриті стелажі з вигляду нагадують шафу компактного розміру зі скляними дверцятами, добре вписуються в інтер'єр вітальні або передпокою.

У комплектацію стелажа входять стійки, полиці, куточки жорсткості, опори для захисту покриття підлоги від подряпин.

Переваги використання стелажа вдома:

  • зручність зберігання різних речей;
  • економія корисного простору;
  • створення сучасного ергономічного дизайну.

Як підібрати і купити стелаж

Перед тим, як вибирати дизайн і тип стелажа, потрібно врахувати ряд параметрів - площа і висоту стель приміщення, де буде встановлено обладнання та місце його установки, кількість поличок і їх глибина, вимоги до витримуваних навантажень. Також потрібно передбачити простір для зручного користування меблями.

Корисна порада: Якщо ви ведете будівництво приватного будинку, рекомендується передбачити розміщення стелажів в гаражі або сараї - таким чином, ви можете підібрати оптимальні габарити і комплектацію конструкції і заощадите багато корисного місця.

  • 1