Монтаж вентиляції: правила і алгоритм виконання робіт

Дуже рідко люди, що живуть в будинках, замислюються про наявність грамотно встановленої системи вентиляції. Але ж від неї залежить не тільки комфортне проведення часу в приміщенні, але і здоров'я домочадців. Запітнілі вікна, темні плями в кутах і на стінах повинні стати сигналом того, що вентиляційна система встановлена ​​неправильно або її немає зовсім. Це загрожує мешканцям постійним нездужанням, слабкістю, в гіршому випадку придбанням хронічних захворювань дихальної системи.

Фахівці радять при виявленні явних ознак, що вказують на відсутність вентиляції, терміново зайнятися її установкою. До речі, залишити заявку на монтаж вентиляції ви можете здесь.

Основні правила монтажу

Для комфортного самопочуття вітчизняним законодавством розроблені певні норми, що встановлюють надходження необхідної повітряного потоку.

Якщо грамотно використовувати розроблені стандарти і правила, то монтаж вентиляции под ключ вийде грамотним. Ці ж стандарти допоможуть визначити оптимальний повітрообмін для житлових приміщень в літній період і холодну пору року, коли в будинку працює система опалення.

Державні стандарти

Всі правила зведені в державні стандарти - ГОСТ, санітарні правила і норми - СанПіН, зведення правил - СП.

У зазначених нормативних актах наводяться розрахунки припливу повітря в різні типи приміщень, які залежать від різних факторів. Вони регламентують необхідні параметри повітрообміну і здорового мікроклімату, а також встановлюють норми установки вентиляційного обладнання та його функціонування. Наприклад, згідно ГОСТам, в середньому на один квадратний метр закритого приміщення має припадати до трьох кубічних метрів свіжого повітря. Крім того, на одного дорослого мешканця передбачено до 30 кубометрів на годину. У них же зазначено, що для газифікованих кухонних приміщень норма вище, ніж для кухонь з електроплитами, - 90 кубометрів на годину проти 60 кубометрів. При цьому для ванних кімнат досить 25 куб. м / ч, а санвузлів - до 50.

Крім вітчизняних стандартів, існують нормативні документи зарубіжного співтовариства інженерів Ashare. Якщо для облаштування власного котеджу планується використовувати вентиляційні системи американського виробництва, то слід ознайомитися саме з ними. Зокрема, в Ashare 62.1 визначено мінімально допустимі коефіцієнти і параметри для вентиляції, а в Ashare 55 наведені необхідні умови по мікроклімату і тепловому комфорту будівель.

Щоб організувати оптимальний комплекс повітрообміну в приміщенні, слід спиратися на стандарти, дотримуватися баланс повітря, дотримуватися технічного завдання і слідувати вказівкам, які дані в ньому фахівцями.

Початковий етап услуг по монтажу вентиляции полягає в розробці технічного завдання, в якому обов'язково вказуються вимоги щодо обміну повітряних потоків в кожному приміщенні будівлі. Складання подібного документа вимагає певних знань, тому якщо немає впевненості в самостійній розробці, краще запросити фахівців.

  • 1