Вирощуємо сливу

Слива - одна з найпопулярніших культур, вирощуючи сливу у себе в саду, власник отримує не тільки смачну сезонну ягоду, а й масу варіантів її заготовок на зиму. Однак процес вирощування сливи має кілька нюансів, дотримуючись яких можна отримати високий урожай на своїй дачній ділянці.

Посадка сливи на дачній ділянці

Для початку необхідно визначити з сортом сливи, так як не всі її види підходять для природних умов і тільки потім можна купувати саджанці обраних культур. Грунт для посадки необхідно підготувати і обробити, з метою виключення високій кислотності землі. Після завершення цих етапів можна переходити безпосередньо до підготовки ями для посадки. Розмір ями не повинен перевищувати 60 сантиметрів завширшки і в глибину, потім в неї необхідно внести добрива, що складаються, в тому числі, і з компосту. Після цього можна приступати безпосередньо до висадки саджанця, подробнее можете дізнатися тут.

Протягом першого року сливу потрібно постійно обрізати для правильного формування крони і виключення в майбутньому згущене крони. Для цього необхідно вкорочувати однорічні гілки, надаючи їм правильний напрямок для зростання, а так само видаляються пагони з Померзлі деревиною. Сильні пагони, що створюють конкуренцію, так само необхідно видаляти. Загалом, сливу необхідно щорічно оглядати і проводити необхідні заходи по її обрізку.

Формування крони сливи

Вирощуючи сливу, не варто забувати і про необхідність формування її крони. Виділяють два основних її види:

  • лідерних, при якій є провідник з 5-8 скелетними гілками, при цьому згодом його необхідно обрізати на одиночну гілку, але тільки при висоті дерева від 2 метрів;
  • вазоподібний, який відрізняє відсутність центрального провідника. Даний вид крони краще прогріваються і висвітлюються сонцем, що, як наслідок, призводить до кращого результату.

Не варто забувати і про те, що не залежно від виду крони в перші 6-7 років зливу плодоносить слабо. Основний період плодоношення триває 10-15 років, а після закінчення цього терміну починається всихання деяких гілок дерева і відшаровування кори, врожайність дерева знижується.

Чи не маловажним варто вважати і те, що зливу досить чутлива для вирощування культура, тому слід дотримуватися деяких правил:

  • Місце для вирощування сливи має бути сонячним і максимально захищеним від вітру.
  • Кислотність грунту повинна бути нейтральною, саме тому не варто ігнорувати етап підготовки грунту перед висадкою саджанців.
  • Слива вологолюбна культура, але при цьому не любить сильного зволоження грунту.
  • Слива вимагає щорічної обрізки з метою проріджування крони та гарного приросту.
  • Обрізку дерева можна проводити тільки після появи листя. Цей пункт допоможе уникнути зараження срібним грибком.
  • Посадка сливи проводиться навесні.
  • 1