Як правильно вибрати цеглу?

Цегла, зважаючи на свою натуральності, екологічності та універсальності, і до цього дня залишається одним з найбільш затребуваних продуктів на будівельному ринку. Однак щоб вибрати, з якого цегли будувати будинок, слід знати технічні моменти, на які варто звернути увагу при покупці.

В першу чергу, варто спиратися на зовнішній вигляд пропонованого товару від компании Строй-бизнес, звернути увагу на те, якого кольору цегла.

- Хороший цегла має рівномірний колір глини - червоний, і «дзвенить» при ударі.

- Якщо колір цегли - темніше, серцевина - майже чорна, то ця цеглина явно передержали в печі. Якщо він деформований, зрозуміло, від покупки слід утриматися, а ось якщо форма збережена, то така цегла цілком можна використовувати, проте, з застереженнями - для будівництва несучих стін він не годиться, а ось для облицювання фундаменту цілком підійде.

- Гірчичний або блідо-рожевий колір цегли і глухий звук від удару говорять про недожогом цегли. Для будівництва його використовувати не рекомендується, так як він не володіє належною вологостійкість і морозостійкість.

Виробники зобов'язані дотримуватися певних стандартів якості, прописані в Гості. Вся інформація про цеглу повинна бути надана покупцеві і підтверджена документами. Якщо їх немає - від покупки цегли даного виробника краще відмовитися.

У документах повинні прописуватися основні параметри цегли, а саме - його міцність і морозостійкість.

Міцність маркується літерою «М» і числом, що позначає навантаження, яку здатний витримати цей вид цегли. Для будівництва малоповерхових будинків підійде цегла з маркуванням М100-М150.

Про морозостійкості цегли говорить маркування МРЗ, для нашого клімату актуальне варіант з морозостійкістю в 30-50 циклів.

Крім того, повинна вказуватися інформація про його експлуатаційних характеристиках - шумо- і теплоізоляції. Пориста цегла має більш високі показники. Крім того, добре зберігає тепло саман.

Розрізняються цеглини і за розмірами - поряд зі стандартними можна придбати потовщені цеглини або цеглини, що мають фігуристи форму.

Тепер ви знаєте, який цегла для будинку варто вибрати.

  • 1