Фасадні елементи з пінополістиролу

Зовнішня обробка будівлі виконується, як правило, відразу після завершення основних будівельних робіт. Одне з найбільш популярних рішень для облицювання фасаду - ліпний декор. Були часи, коли ліпнину витісували з каменю. В наші дні замовники будівництва віддають перевагу більш легким і доступним варіантам. Зокрема, користуються великою популярністю фасадні елементи з пінополістиролу.

 

Такий матеріал як пінополістирол активно застосовується в архітектурі починаючи з середини минулого століття. Сьогодні фасадні елементи з пінопласту прикрашають безліч приватних будинків та інших об'єктів. Будівельники-обробники і замовники робіт цінують такі переваги пінополістиролу:

 • легкість - матеріал відрізняється малою вагою, з ним легко працювати, він не створює навантаження на фундамент будівлі;
 • гнучкість - пінопласт прекрасно обробляється, з нього виготовляються всілякі декоративні фігури;
 • низька ціна - це, дійсно, доступний декор фасаду, він коштує недорого (особливо в порівнянні з каменем, бетоном, гіпсом або деревом);
 • оперативність виготовлення - процес виробництва пінопласту декору займає мінімум часу;
 • міцність - декоративні фасадні елементи покриваються захисним шаром і ефективно протистоять зовнішнім факторам.

Пінопластовий декор вдало поєднується з фактурною штукатуркою, клінкерною плиткою та іншими сучасними рішеннями обробки фасаду. Використовуючи декор з пінополістиролу, фахівці відтворюють класичні рішення минулих століть, а також створюють нові твори архітектурного мистецтва.

Сучасні технології дозволяють випускати різноманітний декор для фасаду з пінопласту. У продажу можна знайти практично всі відомі види фасадних елементів.

Основні види декоративних фасадних елементів, що випускаються з пінопласту (пінополістиролу):

 • Декоративні колони з пінопласту (фальш-колони) - великі елементи, що імітують опори. Вони встановлюються вертикально, мають круглий або прямокутний перетин. Як правило, колона з пінопласту має основу, тіло і капітель. Всередині неї можуть бути приховані інженерні комунікації.
 • Пілястри - декоративні виступи, службовці для поділу або з'єднання частин фасаду, оформлення вхідних груп, кутів, приховування комунікацій і конструктивних елементів.
 • Фронтони - трикутні (або закруглені) елементи верхньої частини фасадів. Фронтон обмежується двома скатами і карнизом, часто оформляється скульптурою.
 • Арки - округлі склепіння над проходами, віконними прорізами, між колонами.
 • Замкові камені - елементи у верхній частині арок і склепінь. Використовуються для прикраси воріт, дверей, вікон. Одна з різновидів - Рустовой камені (вони ж - кутові елементи).
 • Балюстради - декоративне оформлення сходів, терас, балконів, вікон. Включають в себе парапет і фігурні стійки (балясини).
 • Розети - декор фасаду, зазвичай у формі квітки. Мають круглу або овальну форму.

Існує ще безліч інших декоративних виробів, які застосовуються для оформлення будівлі (в тому числі карнизи, лиштва, підвіконні елементи). Ви можете вибрати класичний або оригінальний фасадний декор з пінопласту.

При плануванні установки фасадних деталей з пінопласту необхідно брати до уваги, що ці вироби розраховані виконувати виключно декоративну функцію, і не здатні витримувати будь-які будівельні навантаження.

 • 1