Як вибрати довговічну гнучку черепицю?

Покрівля в першу чергу призначена для захисту будинку від впливів високих і низьких температур, атмосферних опадів та інших несприятливих погодних факторів. Природно, що покрівельне покриття в процесі експлуатації піддається впливу вітрових навантажень, перепадів температур, УФ випромінювання, опадів, мікроорганізмів, грибків і комах. Виробники покрівельних матеріалів заявляють різні терміни гарантії на свою продукцію.

Як правило гарантійний термін експлуатації гнучкої черепиці знаходиться в діапазоні від 15 до 25 років, металочерепиці - від 5 до 15 років, керамічної черепиці - від 20 до 50 років. При цьому виробники кажуть, що при правильній експлуатації термін служби матеріалу може вирости в кілька разів і досягати ста і більше років. Але, це твердження підходить тільки для якісної продукції. Отже, як же все таки вибрати довговічну гнучку черепицю?

До речі, купить гибкую черепицу для крыши Вашего дома за вигідними цінами ви можете на сайті panskavilla.kh.ua вже зараз.

Гнучка черепиця КатепалВ першу чергу варто звернути увагу на здатність гнучкої черепиці витримувати високі і низькі температури навколишнього повітря. Як правило при виготовленні гнучкою (м'якої) бітумної черепиці використовується нетканий стеклохолст або поліестер в якості основи, яка просочується модифікованим бітумом. При цьому можливість гнучкої черепиці протистояти впливу високих і низьких температур безпосередньо залежить від доданих до складу матеріалу полімерних добавок-модифікаторів. Найчастіше в якості добавок використовується атактический поліпропілен і стирол-бутадієн-стирол, які відповідно позначаються як АПП і СБС. Перший модифікатор дозволяє витримувати високі температури до 140 градусів, другий більш морозостійкий, але менш стійкий до високих температур (до 100 градусів). Наш клімат характеризується досить помірними «літніми» температурами повітря і сильними морозами. Тому найкращим варіантом для зведення покрівлі буде гнучка черепиця з СБС модифікованим бітумом.

Не менш важливий показник для якісної гнучкої черепиці - її здатність протистояти ультрафіолетового випромінювання. Ця здатність залежить від ряду факторів: наявності полімерної добавці в складі матеріалу (при відсутності модифікатора бітум має меншу стійкість до УФ випромінювання), щільності базальтових або мінеральних вкраплень на поверхні черепиці (чим вище щільність, тим більше захищений бітум від сонячних променів), якості зчеплення вкраплень з бітумом (для якісної гнучкої черепиці характерно хороше зчеплення кам'яних вкраплень з бітумом).

На зворотну сторону гнучкої черепиці наноситься резінобітумний клеїть, призначений для монтажу покрівельного матеріалу. Він може бути завдано на всю поверхню черепиці, або у вигляді смуги. Чим більше площа, яку покриває клеїть шар, тим краще. Адже від цього залежить якість монтажу, а отже і довговічність покрівлі. Як правило площа, що прикривається шаром, що клеїть повинна становити не менше 15% від площі лицьового боку гонту. Провідні виробники гнучкої черепиці не економлять на клеїть склад і площа клейового шару їх продукції складає 50% і більше.

Також, вибираючи гнучку черепицю для перекриття даху не забудьте звернути увагу на міцність основи матеріалу і стійкість до розривів. Особливо важливою ця характеристика стає при укладанні гнучкої черепиці в районі розжолобків. Саме тут покрівельний матеріал піддається найбільшому впливу маси води і снігу і його міцність повинна бути найбільш висока. Сподіваємося, що ця замітка допомогла вам відповісти на питання «Як вибрати довговічну гнучку черепицю?». В асортимент нашої компанії представлена ​​гнучка бітумна черепиця від провідних світових виробників, компаній Katepal, RoofShield з асортиментом якої ви можете познайомитися в нашому каталозі.

  • 1