Плюси і мінуси металевого сайдингу

Металевий сайдинг - будівельний матеріал, який складається з металу, сталі, алюмінію або оцинкування, зверху покритий шаром полімеру, який в свою чергу виконуємо декоративно-захисну функцію. Виробник випускає металосайдинг у вигляді панелей шириною 30 сантиметрів і довжиною від трьох до шести метрів, або шириною 50 сантиметрів і завдовжки півтора метра.

 

Застосовується сайдинг для зовнішньої обробки будівель і житлових будинків, а купить сайдинг ви можете просто зараз. Має основні функції: захист від зовнішнього середовища і декор зовнішньої частини споруди.

До цікавих особливостей можна віднести, що сайдингова панель складається з 8 шарів: полімер, грунтовка, за відгуками друзів шар, цинкове покриття, сталевий лист, цинковий шар, фосфатний шар, фарба.

Позитивні сторони металосайдингу:

1.Довговічність, термін служби близько 50 років.

2.Стійкість до вологи, цвілі, грибків, вогню, дії променів ультрафіолету.

3. Не вимагає догляду.

4.Просто монтаж, з яким можна впоратися самостійно, не залучаючи бригаду працівників.

5.Екологічність. У покритті сайдингу відсутні шкідливі сполуки.

6.Металліческій сайдинг не боїться корозії. Колір залишається яскравим після довгих років використання.

7.Імеет широку колірну палітру, текстуру і форму.

До негативних сторін відносяться нагрівання в сонячну погоду, висока теплопровідність (необхідний шар утеплювача), вартість, в порівнянні з панелями з ПВХ коштують дорожче, але і прослужать довше. Механічні пошкодження, такі як вм'ятини від ударів, виправити практично неможливо. Не варто забувати, що цей будівельний матеріал важкий.

Різновиди

Для різних конструкцій застосовуються різні види сайдингу:

1.Фасадний - монтується на зовнішні стіни.

2.Цокольний застосовується для обробки фундаменту будинку, цокольного поверху.

3.Сайдинг з перфорацією, яка збільшує термін служби і полегшує панелі.

4.Сайдинг для стелі використовується в оформленні тераси, веранди та альтанки.

5.Вертикальний. Головним його плюсом є герметичність замкових з'єднань.

Прийнято розрізняти металлосайдинг за формою. Однаково, затребувані металеві панелі за формою «під колоду», «під брус», «євробрус», «корабельна дошка», «під камінь», «під цеглу».

Варто відзначити, металосайдинг може похвалитися широкою палітрою кольорів і текстурами. При цьому існує пряма залежність вартості від якості використовуваної фарби. Яким чином, чим дорожче сайдинг, тим довговічне його покриття. Колірна база нараховує двадцять основних кольорів і кілька відтінків. Вартість світлого сайдинга буде менше ніж темного, так як останні фарбуються додатковими шарами фарби, щоб довше не вигоряли на сонці. Все більше набирають популярність сайдинг імітують колір і текстуру натурального дерева. Лідируючими кольорами є коричневий, бордо, синій, червоний, бежевий, білий.

Правильно підібраний і змонтований металевий сайдинг додасть дому естетичний, закінчений вигляд і захистить його від негативних зовнішніх факторів.

  • 1