Дверні ручки і клямки: труднощі вибору фурнітури

Дверна ручка

Фурнітурі для дверей, найчастіше, приділяється мінімальна увага під час ремонту. Вибираючи міжкімнатні двері, покупець робить акцент на матеріалах, з яких виготовлені двері, на зовнішньому вигляді і інших атрибутах, забуваючи про те, що дверні ручки грають важливе значення в формуванні загального візуального враження. Крім того, правильно вибрані ручки допоможуть збільшити термін служби дверей. Але не всі знають, на що звернути увагу при покупці дверної фурнітури. Дверные ручки для межкомнатных дверей на квадратной розетке можна обрати і придбати в магазині Furmag.

 

Види дверних ручок

Безсумнівно, перше, що кидається в очі при виборі дверної ручки, це її зовнішній вигляд і конструкція. За конструктивними особливостями і класифікують ручки для дверей. Розрізняють три види дверних ручок:

Стаціонарна дверна ручка. Найбільш простий варіант, який не має в конструкції механізмів. Ручка виконана у вигляді скоби або кулі, за допомогою такої ручки можна тільки штовхнути двері від себе або потягнути на себе: через відсутність запірного механізму вона не в змозі затримати двері в отворі. Для створення повноцінного функціоналу двері, ручку необхідно укомплектувати засувкою.

Натискна дверна ручка. Механізм ручки - це два з'єднаних у вигляді букви Г важеля, що рухають крізь дверне полотно замикає стрижень. Принцип роботи дверної ручки простий - при натисканні на важіль або повороті кулі вниз замикає стрижень йде в дверне полотно, дозволяючи двері вільно відкриватися; при знятті тиску на важіль, стрижень повертається на місце, щільно утримуючи полотно в отворі. У продажу можна знайти натискні ручку на розетці або на планці, що дозволяє крім засувки встановити додатково дверний замок.

Поворотна дверна ручка. Поворотні ручки (ноби) зовні дуже нагадують натискні, виконані у вигляді кулі. Однак, у них є принципова відмінність: поворотна ручка працює не за рахунок важелів, а за допомогою куль, які надають руху замикає стрижень. При покупці ноби, зверніть увагу на наявність фіксатора замку, він є не на всіх моделях, розташовується в центрі кулі.

 

Матеріал дверних ручок

Крім зовнішнього вигляду і механізму замикання, не менш важливо правильно вибрати матеріал, з якого будуть виконані ручки. Вибір матеріалу дверної ручки впливає на зручність використання, тривалість терміну служби, а також на естетичну складову, доповнюючи в цілому образ міжкімнатних дверей.

Металева дверна ручка. Традиційний аксесуар, що володіє високою зносостійкістю, надійністю і міцністю. До недоліків металу можна віднести холод в будь-який час доби, а також швидка втрата зовнішнього вигляду при виборі економ-варіантів.

Дерев'яна дверна ручка. Ручка з масиву дерева стане прикрасою полотна. Але до недоліків дерев'яної ручки відноситься її вразливість перед вологою і підвищеною вологістю, встановлювати дерев'яні ручки у ванній і навіть у кухні - недоцільно.

Скляна дверна ручка. Вибір скляній фурнітури - оригінальний і ефектний. Мінус скла очевидний: крихкий і дорогий варіант.

Пластмасова дверна ручка. Єдина перевага пластикової ручки - її вартість. Але вибір рідко падає на пластик через швидкої втрати презентабельного зовнішнього вигляду і крихкості матеріалу.

  • 1