Кредит під заставу автомобіля: що потрібно знати?

У житті буває наступають моменти, коли терміново потрібна пристойна сума грошей, а можливості обмежені. Логічним виходом при наявності машини бачиться її продаж - але вона займає час, та й не всім хочеться розлучатися з «перевіреним» автомобілем назавжди.

Альтернативою в такому випадку може стати кредит під заставу автомобіля: і такі потрібні гроші в кишені, і з машиною прощатися не потрібно, а часто ще й користуватися нею не забороняють. Якщо бажаєте взяти кредит під заставу автомобіля в Казахстані, подивіться на умови, які надаються тут: http://migcredit.kz/page/auto. Які плюси і мінуси такого кредиту, і які є підводні камені?

Кредит під заставу автомобіля: що потрібно знати?

Які плюси і мінуси кредиту під заставу автомобіля, і які є підводні камені?

Що таке позика під заставу?

Для початку зауважимо, що таке заставний кредит взагалі. Заставний кредит - це кредит, в якому забезпеченням гарантії виплати служить майно: в нашому випадку автомобіль. Банк оцінює машину і видає позичальникові суму в межах її вартості, а автомобіль залишається запорукою виплати. Якщо позичальник не зможе або не захоче виплачувати кредит, автомобіль перейде у власність банку і буде проданий в рахунок погашення боргу.

 

У ЧОМУ ПЕРЕВАГИ ЗАСТАВНОГО КРЕДИТУ?

Навіщо взагалі брати саме кредит під заставу машини, якщо можна оформити звичайний споживчий кредит або кредитну карту? Насправді, певні переваги у заставного кредиту є - ось найважливіші з них.

Відсутність поручителів. Для видачі споживчого кредиту, та ще й за умови великої суми позики, банки часто вимагають від позичальника наявності поручителя по кредиту - а це і додаткова тяганина з його пошуками, і додаткова відповідальність для поручителя, адже в разі проблем у позичальника він в повному обсязі несе зобов'язання по виплаті кредиту.

Можливість швидко отримати велику суму грошей. Сума видаваного банком кредиту пропорційна вартості автомобіля, яку визначать при оцінці. І якщо машина свіжа і недешева, то взяти в кредит аналогічну суму «просто так» буде складніше.

Мінімальний пакет документів. Деякі банки не вимагають від позичальника навіть довідки про доходи - достатньо паспорта і документів на автомобіль.

Більш низький відсоток. Заставні кредити зазвичай видаються під більш низький відсоток, ніж споживчі - адже банк «застрахований» від потенційних втрат наявністю застави.

Ще одним непрямим перевагою заставного кредиту можна вважати те, що деякі банки не вимагають здачі заставного автомобіля на зберігання - тобто, він залишається у власника, який зазвичай навіть зберігає право на його експлуатацію. Для банку це, з одного боку, підвищений ризик, але з іншого - відсутність зобов'язань з відповідального зберігання заставного майна.

 

У ЧОМУ НЕДОЛІКИ ЗАСТАВНОГО КРЕДИТУ?

Заставний кредит має очевидні недоліки і обмеження - ось ключові з них.

Сума кредиту обмежена вартістю автомобіля. Тут потрібно враховувати два фактори. По-перше, сума, яку буде готовий видати банк, зрозуміло, пропорційна вартості заставної машини, яку визначать в ході оцінки. А по-друге, «на руки» банк видасть ще менше - як правило, не більше 60-80% від встановленої вартості автомобіля. В частку, що залишилася закладені ризики, витрати та інше - то є, не варто розраховувати отримати в кредит повну ринкову вартість авто. Крім того, чим старше машина, тим менше зазвичай видає банк, а «мотлох» віком понад 15-20 років взагалі практично ніде не візьмуть в якості застави.

Ризик втратити машину, втративши більше грошей, ніж при її продажу. Цей пункт можна вважати логічним висновком з попереднього: сума, одержувана за заставну машину, нижче її ринкової вартості, а при виникненні проблем у позичальника заставне майно залишиться у банку і буде продано з торгів. Так що якщо ви не впевнені, що зможете своєчасно виплачувати кредит або погасити його, щоб повернути собі машину, найкращим рішенням буде її продаж - і грошей буде виручено більше, і відсотки банку платити не доведеться.

  • 1