Технологічний процес виробництва ПВХ профілів

Екструзія профілів ПВХ

Екструзія (від лат. "Extudee" - видавлювати) це безперервний виробничий процес для отримання напівфабрикатів з термопластичних порошків і гранул.

 

Хоча принцип здається простим, всі стадії процесу екструзії і пов'язані з ними установки повинні бути ретельно скоординовані, щоб забезпечити довгострокове отримання якісного матеріалу. Через воронку екструдера компаунд надходить в підігрітий циліндр. У цьому циліндрі, що обертається шнек не тільки перемішує масу до однорідного пластичного стану, а й доставляє її до фільєру, пройшовши через який маса приймає форму бажаного профілю. У формувальної матриці, або калібр, маса шляхом охолодження і вакуумного формування твердне і «калібрується». Таким чином, профіль доводиться до своєї остаточної форми. Далі екструдований профіль розпилюється на частини необхідної довжини для подальшої обробки. Якщо вам потрібна екструзія ПВХ профілю, можете звернутись в компанію "ТІС": https://tisprofile.com/ru/poslugi/ekstruzija-pogonazhnih-virobiv/pvh

 

Виробництво жорсткого пінопласту або микропористого ПВХ відбувається за принципом ко-екструзії. Це означає, що в тому ж самому технологічному процесі екструзії піддаються відразу 2 матеріалу, що утворюють згодом єдине ціле. Основа екструдованих профілів складається з непластифікованого твердого ПВХ з додаванням пенообразующего кошти. Верхній шар, завдяки ко-екструзії з'єдналися з серцевиною, складається з непластифікованого високопротиударного ПВХ без додавання пенообразующего агента. Як результат ми отримуємо монолітний профіль.

 

Мінімальний набір обладнання для екструзії ПВХ являє собою:

 

1. Змішувач для змішування ПВХ і адітівов;

2. Екструзійна лінія з 4 екструзійними інструментами;

3. Установка охолодження води і компресор.

 

Сировина для екструзії профілів.

Вихідна сировина ПВХ одержують у вигляді дрібного білого порошку. Для того, щоб його переробити в виріб з певними експлуатаційними якостями, за технологією екструзії до порошку ПВХ додаються аддитиви: стабілізатори, мастила, наповнювачі, барвники, модифікатори.

 

Стабілізатори. Переробка ПВХ в готові вироби виробляється при підвищених температурах (понад 120 0С). У цих умовах ПВХ деструктуючих з виділенням газоподібного хлористого водню. Для запобігання цьому процесу в рецептуру вводять стабілізатори. Як стабілізатори застосовуються неорганічні і органічні сполуки свинцю, кадмію, барію, олова, кальцію і цинку.

 

Мастила. Мастила необхідні для нормального протікання процесу екструзії ПВХ. Внутрішні мастила збільшують плинність ПВХ при переході його в в'язкотекучий стан, а зовнішні охороняють суміш від прилипання до гарячих металевих частин обладнання.

 

Барвник. Універсальним барвником пігментом з високою розбілювальною здатністю є двоокис титану. Саме цей пігмент надає білим профілям яскравість і сприяє максимальної атмосферостійкості профілів при зовнішньому застосуванні.

 

Наповнювач. З метою економії ПВХ в рецептуру додається спеціально оброблений крейда. Застосування необробленого крейди викликає швидкий абразивний знос металевих частин дорогого екструзійного обладнання.

 

Модифікатори. Модифікатори служать для додання готовим виробам з ПВХ ударної міцності.

 

В даний час виробники ПВХ профілю готують суміш двома способами:

 

· ПВХ змішується з компаундом "все в одному", до складу якого входять всі необхідні аддитиви для стабілізації і переробки.

· Проводять змішання всіх компонентів самостійно. Підбір рецептури виробляється методом проб і помилок і залежить від кваліфікації хіміків-технологів.

За технологією екструзії, змішання всіх компонентів рецептури проводиться в три етапи: змішання в гарячому змішувачі, змішання в холодному змішувачі, витримка суміші при температурі 15-30 0С протягом 24 годин. Підготовлена ​​таким чином суміш подається в екструдер.

 

Підготовлена ​​суміш ПВХ подається в матеріальний циліндр екструдера, захоплюється шнеком і просувається по зонах, температура обігріву яких підвищується від 150-170 0C на вході до 190-210 0C на філь'єрі.

  • 1