На які моменти слід звертати увагу при покупці квартири на вторинному ринку?

Придбання квартири в уже заселеному будинку, тобто на так званому вторинному ринку, має свої особливості, на які покупцеві слід звертати найпильнішу увагу. Поспіх, відсутність акуратності і належної уваги до всіх дрібниць можуть стати причиною не тільки втрат часу при оформленні угоди, але і безповоротних втрат грошей.

Процедура покупки квартири

Порядок дій при придбанні житлової нерухомості надзвичайно важливий і покупець повинен мати чітке уявлення про це. На першому етапі здійснюється підбір варіанту, який влаштовує покупця. Основні фактори, які впливають на вибір квартири - це розташування об'єкта та його вартість.

Переважно, щоб на етапі підбору розглядалися кілька варіантів покупки. Це дозволить при їх порівнянні вибрати найбільш відповідний по всіх параметрах.

Важливі моменти при покупці квартири

1. При розгляді варіанту покупки, якщо в ролі продавця виступає особа, що діє на підставі довіреності, слід бути особливо уважним. Такі угоди є улюбленим способом зловмисників, при здійсненні ними шахрайських дій.

2. Також підвищену увагу повинно бути при розгляді варіанту покупки, коли в ролі продавця виступає організація.

3. Якщо об'єкт угоди свого часу купувався на кошти сімейного капіталу необхідно упевнитися, що при продажу квартири не порушуються права дітей, оскільки вони за законом повинні мати обов'язкові частки в нерухомості і позбавити їх цих часток без наявності іншої житлоплощі не можна.

4. Слід передбачити можливість оскарження угоди в майбутньому родичами власника. Найбільш часто підставою для цього є недієздатність (або часткова недієздатність) продавця на момент підписання договору. Потенційний покупець нерухомості повинен бути особливо уважним, якщо продавець страждає алкоголізмом, наркозалежністю або має психічні відхилення.

5. Якщо квартира 2 х комнатная з'явилася у продавця за роки його шлюбу, то вона є спільним майном і для угоди буде потрібно нотаріально завірене схвалення її з боку чоловіка (дружини). Те ж саме необхідно, якщо об'єкт знаходиться в пайовому володінні у різних людей.

6. Наявність обтяжень щодо квартири перевіряється в ЕГРП. Покупець може провести подібну перевірку самостійно, а може зажадати надання цих же відомостей від продавця.

7. Наявність боргів по оплаті комунальних послуг та квартплаті перевіряється в ЄЇРЦ або в керуючої компанії.

8. При перевірці документів на квартиру особлива увага повинна приділятися перепланувань, особливо тим з них, які не були узаконені. Наявність подібних перепланувань перешкодою для здійснення угоди не стане, але зареєструвати право власності без усунення порушень або виплати штрафу не вийде.

9. У КК, крім підтвердження відсутності боргів за комуналку, необхідно уточнити, чи не визнаний чи весь будинок аварійним і таким, що підлягає розселенню - продаж квартир в таких будинках заборонена.

  • 1