Для чого потрібна запірна водопровідна арматура

Запірно-регулююча арматура

Трубопровідна арматура - це сантехнічне обладнання, призначене для регулювання подачі робочого середовища по мережах водопостачання. До цього типу механізмів відносять будь-які клапани і крани, що встановлюються на комунікаціях. Придбати запірно-регулюючу арматуру можна тут: https://ayvaz.com.ua/ru/zaporno-reguliruyuschaya-armatura-iz-nerzhaveyuschey-stali/kran-sharovoy-flantsevyy-mv-14-monoblok.

 

Визначення та призначення запірної арматури для водопроводу

 

Запірна арматура відрізняється від регулюючої тим, що вона призначена для повної зупинки руху носія, а не для контролю пропускної здатності трубопроводу. Такі пристрої мають ряд спільних рис:

 

 • широкий діапазон робочого тиску і температури;
 • антикорозійне покриття, продовжують термін служби металу;
 • необхідна пропускна здатність.

Водопровідну арматуру виготовляють з пластмаси, латуні, бронзи, чавуну і сталі.

 

Принцип роботи

Запірна арматура працює за простим принципом - під час її закручування змінюється площа перетину прохідного отвору корпусу, в результаті чого рух рідини припиняється. Більш докладно експлуатацію пристрою можна описати на прикладі трубопровідної засувки:

 

 • Оператор обертає махове колесо.
 • Завдяки загвинчуванню шток починає рухатися.
 • Шток штовхає затвор. Процес контролюється за допомогою направляючої.
 • Затвор перекриває отвір корпусу, перешкоджаючи переміщенню рідини.

 

Запірний пристрій не варто використовувати для регулювання потоку. Тривала дія води на металеві елементи призводить до їх шліфування та втрати ефективності для повного перекриття комунікації.

 

Види і склад запірної арматури

Арматура для пластикових водопровідних труб класифікується в залежності від призначення, конструкції, області застосування, умов експлуатації і способу кріплення. На вибір пристрою впливає матеріал виготовлення - він повинен підходити по характеристикам для установки на певну магістраль.

 

Залежно від особливостей застосування виділяють наступні види арматури:

 

 • Запірна. Цей клас виробів найчисленніший - він становить ¾ всієї застосовуваних пристроїв. Використовують для повного відключення потоку носія в магістралі і її пуску при необхідності. Запірні вироби включають засувки, крани та вентилі. Їх використовують для регулювання руху різних середовищ - газу, пара, води.
 • Регулююча. Пристрої цього виду запірної арматури систем водопостачання мають клапани і називаються регуляторами рівня рідини, тиску, середовища. Вони рухаються за рахунок роботи електропривода. Одне з поширених назв таких моделей - дросселирующие арматура.
 • Запобіжна. Завдяки цим пристроям забезпечується захист комунікацій різного призначення від перевищення тиску понад допустимі значення. Якщо цей показник стає більше норми, відбувається частковий перехід робочого середовища. Запобіжна арматура включає в себе розривні мембрани, перепускні клапани, імпульсні пристрої.
 • Захисна. Основне значення таких механізмів полягає в запобіганні аварій і поломок при неприпустимих для магістралі параметрах технологічних процесів. Крім того, механізм запобігає протягом робочого середовища в протилежному напрямку. До захисної арматури відносять відключають і зворотні клапани.
 • Розподільно-змішувальна. Вона має іншу назву - багатоходова. До таких пристроїв відносять розподільні клапани і триходові крани. Вироби застосовуються для змішування середовищ або роздачі робочих потоків за кількома напрямками.
 • Контрольна. Призначена для спостереження і регулювання рівня рідини в котлах та судинах.
 • Фазоразделітельная. Використовується для поділу робочих середовищ, що знаходяться в різних станах. До таких пристроїв відносяться відвідників конденсату і масловіддільники.

Запірна арматура може перебувати тільки в двох положеннях - «повністю відкрита» або «повністю закрита». Залежно від виду затвора засувки класифікують на клинові, дискові, паралельні. При створенні систем поливу використовується запірна арматура для водопровідних труб з таймером.

 • 1