Топ помилок при пайці поліпропіленових труб

Сьогодні поліпропіленові труби частіше за інших використовуються для складання систем опалення та водопостачання. Крім відмінних експлуатаційних властивостей і дешевизни, перевага поліпропіленових труб полягає в простоті монтажу, адже для цих цілей знадобиться лише спеціальний паяльник, ножиці для труб і фітинги, яких на сьогоднішній час існує велика кількість різновидів. Придбати полипропиленовый фитинг можна в магазині сантехніки "Водяний".

 

І хоча пайка поліпропіленових труб, нічого складного собою не представляє, багато допускають при її виконанні критичні помилки, в результаті яких сильно звужується діаметр труби або виникають протікання. Як не допустити помилок при пайку поліпропіленових труб, і на що в першу чергу, слід звертати свою увагу?

 

Помилки при пайці поліпропіленових труб

Нижче представлені найбільш поширені помилки при пайку пластикових труб, які найчастіше допускаються недосвідченими майстрами:

 

1. Неправильно витримане час пайки поліпропіленових труб, в результаті чого всередині фитинга сильно звужується отвір. Немає потреби, напевно, говорити про те, чим це загрожує в роботі системи опалення чи водопостачання, від банального «не гріють батареї», до серйозної різниці тиску води в змішувачі.

Справа в тому, що нагрівати паяльником труби різного діаметру, потрібен певний час. Для труби 20 мм - це 7 сек., Для труби 25 - 9 сек., А для труби 32 діаметру, не менше 11 секунд. Контролювати нагрів труби, можна простим проворачиванием, але тільки не дуже сильно.

 

2. Занадто велика вдавлення розігрітій труби в фітінг, через що також критично зменшується внутрішній діаметр. Коли труба і фітінг розігріті, залишається всього лише кілька секунд для того, щоб їх з'єднати разом (приблизно 2-3 сек.). Якщо занадто довго перетримати трубу до з'єднання, то вона охолоне, і проштовхнути її на достатню відстань в фітінг вже не вийде, а це загрожує протіканнями.

Також, щоб бути впевненим, що труба зайшла на потрібну глибину в фітінг, на ній, ще до процесу розігріву паяльником, краще зробити позначку маркером, на яку довжину вона повинна увійти в фітінг.

 

3. Бруд і вода під час пайки поліпропіленових труб, найстрашніші вороги. Тому дуже важливо не допускати попадання води або пилу на труби і фітинги під час пайки, а також ретельно їх протирати ще до здійснення даного процесу. Якщо з труби під час пайки йде вода, то можна піти на хитрість, і закласти в отвір маленький шматочок серветки або туалетного паперу, що допоможе запобігти на час текти, і дасть можливість нормально спаяти трубу з фітингом.

 

4. Провертання труби в фітингу після з'єднання. Коли труба з фитингом вже з'єднані, багато помічають, що вона стоїть криво, або трійник розгорнуто в іншу сторону. Відразу ж починається виправлення помилки і обертання фитинга, що призводить до сумних наслідків, і, як правило, до подальших протікань.

 

5. Використання невідповідного інструменту при пайку стабілізованих труб. Слід знати, що для пайки стабілізованих труб, крім ножиць і паяльника, також буде потрібно спеціальна розгортка, визначеного діаметру під трубу. На відміну від так званих «ледачих труб», в стабілізованих трубах є тонкий шар металу зовні, який перед пайкою, обов'язково потрібно повністю зчистити.

Використовувати для цих цілей ніж або ножиці для труб, категорично не рекомендується, оскільки нормально зчистити метал на трубі, особливо в важкодоступному місці, дуже складно.

  • 1