Укладка плитки на стіни: на що звернути увагу

Promotion

 

Монтаж плитки на стіну - робота дуже відповідальна, тому краще довірити її спеціалістам Kabanchik.ua. Укладання плитки повинно проводитися на заздалегідь ретельно і правильно підготовлену поверхню. Стіни повинні бути ідеально рівні, без тріщин, вибоїн, перепадів і так далі. Будівельний рівень допоможе перевірити поверхні на наявність ухилу, а також неправильних кутів. Важливо розуміти, якою є геометрія стін. Від цього залежить те, наскільки легко буде скочуватися волога по ним, чи не почне у вас падати плитка незабаром після її укладання. Періодично буває так, що майже вся стіна - рівна, а ось з окремим фрагментом бувають проблеми. Перевірте стіну також на предмет грибків, цвілі або ж ризику їх появи.

Чим небезпечна нерівна стіна? 

Крім вже описаного, це може спричинити:

 • появу великих зазорів між плитками;

 • труднощі при установці ванни чи душової кабіни;

 • одна плитка може виступати і навіть в деякому сенсі нависати над іншою;

 • спотвориться малюнок, якщо він присутній.

Укладання плитки - кращі способи

Не варто укладати плитку на нерівні стіни, хоча є спосіб, при якому вирівнювання відбувається за рахунок додавання або ж коригування шару клею (в народі - укладання плитки на ляпухи). Це не найкращий варіант, оскільки міцність з'єднання в цьому випадку набагато менше. В результаті плитка може почати падати. Також при неправильному монтажі під плиткою образуються пустоти які призводять до сколу.

https://navro.org/wp-content/uploads/2019/04/скол.jpg

Перевагою тут можна назвати тільки економію часу, яка відбувається в цій ситуації. Однак, витрата самого клею збільшуються. Втім, це може мати сенс, якщо стіна має певні нерівності тільки в декількох місцях.

Одним словом, таке укладання кахельної плитки на стіни може бути іноді виправдане, проте тільки в деяких виключних ситуаціях. Крім того, адекватне виконання подібного способу вимагає певної майстерності в поводженні з інструментами.

Найбезпечніший спосіб - це укладання плитки на вирівняні стіни. Для вирівнювання використовується штукатурка, якій дають декілька днів щоб застигнути. Після цього плитка буде досить-таки добре триматися, шар клею наноситься скрізь однаково, ніяких слідів його використання не видно. В роботі використовується зубчастий шпатель. Витрата плиточного клею мінімальні. Це оптимальний метод.

Картинки по запросу плитка на ляпухи

Процес укладання плитки - що потрібно врахувати?

Перед тим, як приступати до укладання, потрібно всі стіни ретельно підготувати. Не варто здійснювати укладання на голі стіни в стані як є. Потрібно видалити спочатку звідти фарбу, пил і сліди штукатурки. Це впливає на те, наскільки добре ваша плитка буде триматися і як довго. Далі йде грунтовка, заробляння тріщин і пустот.

Якщо стіни будуть довго контактувати з водою, наприклад, біля ванни або ж душової, поверхню слід обробити попередньо гідроізоляційною мастикою для кращої гідроізоляції. Тоді плитка не буде відшаровуватися через вогкість і грибок. Також таким чином ви позбудетеся і неприємного запаху. 

Класти плитку на стінах потрібно зверху вниз, але розрахуйте все таким чином, щоб під стелею у вас вийшла ціла плитка. 

https://navro.org/wp-content/uploads/2019/04/Screenshot_1.jpg

Після викладення першого ряду не забудьте продовжити його по стінах у всіх напрямках, дайте клею злегка висохнути. Плитку можна притримувати в цей час за рахунок підтримувальної планки. Заздалегідь враховуйте всі напрямки.

Поради

 • Якщо місце складне, і потрібно буде плитку обрізати, то не варто її класти відразу на клей. Краще приміряти, а коли ви переконаєтеся в тому, що розміри прорахували правильно, варто наносити клей.

 • Готуйте клей невеликими порціями, це забезпечить відсутність пересихання.

 • Перевіряйте все за допомогою горизонталей, площини і рівня. Можна використовувати нитки, натягуючи їх по прямій.

 • Кахельну плитку найкраще класти від самого видного або ж від самого далекого кута. А ось кінці, можливо, доведеться закінчувати спеціально обрізаними варіантами.

 • Щоб стежити за рівністю швів, потрібно використовувати хрестики, які прокладаються по лініях швів. Після укладання вони знімаються.

 • Здійснити монтаж плитки без плиткоріза практично неможливо, тому не забудьте його придбати перед ремонтом.

 • Не забудьте про затирання швів між окремими плитками. Ця робота проводиться після того, як кожен шов точно висохне. Спочатку кожен шов очищається акуратно шпателем від залишків пилу, клею і так далі. Потім починається обробка за допомогою затірки, її можна приготувати своїми силами або ж купити вже готову. У своїй нормальної консистенції затирка найбільше нагадує досить густий крем. Її наносять на шви спеціальним гумовим шпателем акуратними рухами по діагоналі. Залишки видаляють губкою. Не залишайте пустот!

Як бачимо, процес досить складний, якщо ви невпевнені в своїх силах, то краще замовити укладку плитки в сервісі Кабанчик.

Відео-інструкція

Покрокову інструкцію укладки плитки на стіни дивіться в відео до цієї статті. 

 

 • 1