Вибір дизельного генератора: основні критерії

Дизельний генератор - пристрій, який перетворює енергію згоряння палива в електрику. Таке обладнання використовується при аварійних відключеннях або на об'єктах, віддалених від ліній електропередач. На відміну від пристроїв, що працюють на бензині, дизельні електрогенератори вважаються більш економічними.

Не вимагають додаткового підключення до джерела палива, як газові. Генераторы и электростанции встановлюють в будинках і на виробництвах, щоб уникнути проблем, пов'язаних з відсутністю електрики. На що орієнтуватися, щоб підібрати обладнання?

Потужність дизельного електрогенератора

Від цього параметра залежать вартість агрегату і можливість підключення електроприладів:

 • малопотужна техніка до 5 кВт - підійде для будинку або дачі як резервне джерело в маленькому офісі. Вона виробляє достатньо енергії для електроплити, лампочок і ноутбука або для підключення декількох комп'ютерів;
 • генератори 5-50 кВт дозволять підключити електроопалення і повністю забезпечити струмом будь-яку техніку в заміському будинку або на маленькому підприємстві;
 • потужні дизельні генератори на 200 кВт захистять від зупинки досить велике підприємство, забезпечать енергією жителів невеликого населеного пункту, забезпечать потреби лікарні в разі аварійного відключення.

При виборі потрібно орієнтуватися на пристрій, який буде потужніший, ніж необхідно для забезпечення потреб в енергії будинку або підприємства, де воно буде використовуватися. Оптимальною навантаженням є 35-75% від номінальної потужності. Це захистить мережу і електрогенератор від перевантажень при пікових скачках напруги.

Занадто потужні пристрої теж вибирати не варто. При експлуатації агрегату з навантаженням менше 25% від номінальної потужності можливі перебої в роботі, псування устаткування.

Потужність залежить від температури і вологості повітря: чим вище ці показники навколишнього середовища, тим менше енергії буде вироблятися. Така ж залежність спостерігається і при підвищенні місцевості над рівнем моря.

Щоб забезпечити безперебійну роботу обладнання, варто вибрати дизельний електрогенератор з автоматичним включенням. Якщо перерви можуть пошкодити техніку, слід додатково встановити джерело безперебійного живлення. Також варто звертати увагу на наявність додаткових функцій:

 • датчик рівня масла (при рідинному охолодженні);
 • наявність захисту від перегріву;
 • системи захисту від перепадів різниці потенціалів;
 • колеса, якщо необхідно переміщати генератор;
 • кожух - забезпечить безпеку роботи і знизить рівень шуму;
 • вольтметр - дозволить відслідковувати напругу;
 • запобіжники на розетках, які захистять електрогенератор і підключені до нього прилади від перевантажень в разі короткого замикання.

Ці додаткові функції зроблять генератор безпечним для людей і обладнання.

 • 1