Основні відмінності будівельних риштувань від вишок-тур

Під час будівництва часто доводиться проводити роботи на висоті. Приставне обладнання забезпечує доступ до об'єктів всередині приміщення і зовні. Особливим попитом користуються вишки тури і будівельні ліси. На що варто звернути увагу при виборі обладнання?

Характеристика вишок-тур

Вишка-тур є мобільною конструкцією, яка збирається з алюмінієвих труб. Вона відрізняється незначною шириною, а в висоту доходить до декількох метрів. Вгорі тури кріпиться робоча платформа і лебідка, призначена для транспортування будівельних матеріалів.

Алюмінієва конструкція пересувається на колесах, що корисно при нестачі робочої площадки для виконання робіт. Вона незамінна в невеликих приміщеннях, що мають високі стелі. Для монтажу вишки потрібно мала площадка, а висоту вдасться підлаштувати залежно від характеристик будівлі.

Тура збирається з уніфікованих елементів, що мають малу вагу, як і будь-яке інше висотне обладнання. Монтаж проводиться вручну, що дозволяє заощадити час. Нерідко вишки оснащуються домкратами, завдяки яким вежу можна поставити вертикально навіть на нерівному місці. Конструкція незамінна при монтажі трубопроводів, систем кондиціонування, вентиляції.

Особливості будівельних риштувань

Риштування призначаються для розподілу матеріалів і людей під час проведення ремонту. Конструкція здатна мати велику висоту і довжину.

Устаткування бувають декількох видів:

  • Рамні. Їх складають з готових рам, а елементи кріплять зв'язками;
  • Клинові. У конструкцію входять розкоси, стояки і ригелі. Їх з'єднують з використанням клинового вузла;
  • Хомутове. Вони збираються зі стійок, зв'язків і поперечок. При монтажі кріпляться разом хомутами;
  • Штирові. У комплекті для збирання присутні окремі трубчасті елементи.

Риштування від virastar.ua зводяться поруч зі стінами будь-якої висоти і форми. Для установки необхідно рівне і велике підставу, відсутність козирків на будівлі. Ліси переважно використовують досвідчені будівельники, що працюють на великих об'єктах. При малих ремонтних роботах їх недоцільно застосовувати.

Головні відмінності між конструкціями

Вишки-тури і будівельні ліси мають однакове призначення. Обидві конструкції необхідні для ремонту і будівництва на висоті, але в чому ж різниця?

Основні моменти:

Вишки необхідні при наявності горизонтальної робочої площі невеликого розміру. Для переходу до іншої ділянки спорудження доведеться переставляти, що займе час. Ліси забезпечують одночасний доступ до різних робочих місцях;

Тури збираються залежно від необхідної висоти. Ліси монтуються на всю висоту, а працювати можна на різних ярусах.

Пересувні будівельні вишки тури рекомендовані для ремонтних робіт на малій площі. Ліси підходять для масштабного будівництва. Вибір певної конструкції проводиться в залежності від характеристик робочої площі та виду робіт.

  • 1