Специфіка методу напилення пінополіуретан теплоізоляції

Виконати теплоізоляцію будинку на сьогоднішній день можна кількома способами: і за допомогою звичних листів пінопласту, і використовуючи всім знайому мінеральну вату, і навіть виконавши заливку рідкого різновиду пінопласту у внутрішні порожнечі кладки стіни. Але технології не стоять на місці, тому об'єктом нашої сьогоднішньої розмови є пінополіуретан (ППУ), вироблений методом напилення, який в ХХI столітті отримав «друге» дихання, пройшов процес глибокої модернізації та сьогодні швидкими темпами завойовує популярність на будівельному ринку України.

 

Суть методу напыления пенополиуретана

 

ППУ не є штучним матеріалом. Він проводиться в результаті змішування двох компонентів полиола і ізоціонату. Вони, вступаючи в реакцію один з одним, утворюють жорсткий вид пенополиуретанов, який виглядає як застигла піна. Сама ж піна твердне вже через 19 - 45 секунд після нанесення на поверхню, а повної кристалізації досягає протягом доби, набуваючи унікальні фізико-механічні характеристики.

 

Змішування вихідних компонентів відбувається в спеціальній установці. Потім під високим тиском повітря відбувається їх переміщення по подаючим, нагрівальним шлангах, де вони досягають необхідної температури. На утеплювану поверхню отримана сметанообразная маса наноситься за допомогою розпилювального пістолета, де і завершується складний процес реакції.

 

Принципові відмінності напилюваної теплоізоляції

 

Принциповою відмінністю такого виду утеплення є те, що піна, будучи в рідкому вигляді, рівномірно і герметично наноситься на поверхню (горизонтальну, вертикальну, похилу), заповнюючи собою всі щілини, шви і ніші. При цьому ніяких додаткових кріпильних елементів не потрібно.

 

Крім того, завдяки своїй плинності піна повністю повторює форму поверхні, створюючи на ній монолітний ізоляційний шар, що абсолютно неможливо виконати за допомогою штучних матеріалів. Особливо це актуально на поверхнях, що мають складну геометричну форму. Адгезія ж поліуретанової суміші настільки висока (1 - 2 кг / см2), що відмінно прилипає до будь-якого матеріалу, будь то скло, бетон, папір, кахель, дерево, залізо і т.д.

 

Також принципово важливою відмінністю технології ППУ теплоізоляції є те, що вона проводиться безпосередньо на об'єкті. А звідси з'являється ряд її вагомих переваг ...

 

Переваги ППУ, нанесеного методом напилення

Виробництво теплоізоляційного матеріалу безпосередньо на об'єкті повністю виключає фінансові витрати, пов'язані з доставкою будівельних матеріалів. Доставку ж самих ППУ компонентів зазвичай бере на себе виробник теплоізоляційних робіт.

Швидкість робіт по утепленню об'єктів різного призначення, завдяки технології напилення, скорочується в 4-5 разів. Так, бригада монтажників з 2-х чоловік здатна нанести шар теплоізоляції товщиною до 10 см на площу до 500 м2 за одну робочу зміну.

Відсутність кріпильних елементів також оптимізує зазвичай трудомісткий процес монтажу утеплювача. І робить отриманий шар теплоізоляції повністю герметичним і щільно прилеглим до поверхні.

Це в свою чергу не дає шансів вологи накопичуватися в повітряному прошарку між утеплювачем і поверхнею, в місцях примикання будівельних конструкцій, тим самим виключаючи можливість утворення «мостів» холоду і продовжуючи термін служби як самих конструкцій, так і теплоізоляційних, а також оздоблювальних матеріалів.

Сам же пінополіуретан, на відміну від більшості утеплювачів, не є гідрофобним матеріалом. Завдяки своїй закритоячеістой структурі він також може бути використаний в якості паро- та гідроізоляції. А це в свою чергу економить грошові витрати на закупівлю додаткових матеріалів.

Виходячи з усього вище написаного, стає зрозуміло, чому багато західних країн дуже прихильно ставляться до поліуретановим технологій напилення і продовжують активно просувати їх далі на схід.

  • 1