Види воріт для приватного будинку

Ворота для приватного будинку бувають в'їзні та гаражні, тобто на в'їзд на територію і в гараж або приміщення іншого призначення збоку будинку і можуть бути виготовлені зі сталі (сендвіч панелі) або алюмінію (ролетне полотно).

 

Для початку, перерахуємо і дамо невелику характеристику кожному виду воріт.

 

Відкатні ворота відкочуються в сторону по напрямних всередині, або в окремих випадках зовні забору, в основному встановлюються на відкритий в'їзд на територію. Придбати такі ворота можна тут: https://metalworld.com.ua/proizvodstvo/vorota/otkatnye-vorota/. Для установки таких воріт потрібно грунтовний і міцний фундамент і міцний паркан. Для воріт вздовж паркану потрібно мінімум 1,5 отвору.

Відкатні ворота ставляться тільки на в'їзд на територію ділянки і вимагають багато місця вздовж паркану.

 

Секційні - ворота, що складаються з сендвіч-панелей, лягають по напрямних під стелю, таким чином, економлячи корисний простір. Такі ворота найчастіше ставлять на в'їзд в гараж або на криту територію будинку, тобто там, де є дах. Секційні ворота герметичні і зберігають тепло всередині приміщення.

 

Секційні ворота ставляться в гаражі і під навіс над з'їздом. Найгнучкіший і популярний тип воріт.

 

Розпашні ворота - традиційні ворота, що складаються з двох стулок, що відкриваються в сторони. При замовленні всередині стулка може залишитися під Ваше заповнення (решітка або коване панно, наприклад) або бути доповнена профнастилом, деревом або сандвіч-панелями. Вимагають для установки набагато більше місця і менш герметичні, ніж секційні або рулонні. Якщо бути точніше, то перед в'їздом потрібно вільний простір 0,5 отвору, стовпи повинні бути досить міцними, щоб витримати вагу стулок розпашних воріт.

Розпашні ворота ставляться на в'їзд на територію будинку, але можлива і установка на гараж. Мають досить важкі стулки.

 

Рулонні ворота легкі і недорогі, виготовлені з ламелів, при відкриванні піднімаються по напрямних і скочуються в акуратний рулон. За бажанням, такі ворота можна встановити на будь-який отвір шириною до 6 метрів, як на відкритій території, так і в гаражі. Ворота менш герметичні - не утримують тепло, так добре, як секційні і найменш захищені від зломів. В основному в приватному будинку ставлять такі ворота, коли немає можливості встановити секційні.

 

Рулонні ворота можна встановити де завгодно, але перед установкою доведеться оцінити їх плюси і мінуси.

 

Якщо ми говоримо про підйомних воротах, то маємо на увазі саму технологію їх відкривання - підйом вгору. Вони можуть бути виготовлені з сендвіч-панелей або ролет, бути секційними або рулонними.

 

Всі види воріт можна залишити ручними, тобто з механічним управлінням, зробити автоматичними або встановити на них дистанційне керування. Ручний привід входить у базову комплектацію.

 

Для вашої зручності, на будь-який вид воріт, крім рулонних, може бути встановлена ​​хвіртка, вбудовані вікна, ворота можуть бути різних кольорів і навіть прикрашені малюнком.

 

Безумовно, зараз на піку популярності саме підйомні секційні ворота, але бувають випадки, коли їх установка просто недоцільна. Тоді вибір залишається між орними і відкотами, і в рідкісних випадках, коли встановити секційні ніде, (наприклад, при низькій стелі) користуються рулонними воротами.

 

Якої ширини повинні бути ворота в приватному будинку, залежить від ширини отвору і від вільного простору для їх вільного відкриття і закриття.

 

Для установки на дачі ворота вибираються за тим же принципом, що і для приватного будинку. Але, якщо при покупці воріт для будинку для постійного проживання економити не варто, але на дачі можна встановити бюджетний варіант воріт.

  • 1