Металопрокат. Основні види. особливості виробництва

Металопрокат відносять до найбільш важливих конструкційних матеріалів. Його використовують практично у всіх галузях сучасної промисловості. Неможливо уявити будівництво різних об'єктів або машинобудування сьогодні без застосування різного металопрокату. Завдяки впровадженню сучасних технологій стало доступно виготовлення металевої продукції складних геометричних форм. Виготовляють алюмінієві, латунні труби різного призначення і діаметра. Налагоджено випуск м'яких, гнучких, мідних кондиціонерних труб.

 

З кольорового металу і його сплавів виробляють всілякі вузли, деталі та комплектуючі до різних агрегатів і установок, створюють нове будівельне обладнання і нові об'єкти.

Великі виробники металопрокату мають величезний досвід виробництва технологічно складної продукції за індивідуальними, проектним кресленням. Для замовника металопрокату - це економія коштів і скорочення терміну виробництва.

На великих металопрокатних комплексах в планове виробництво включені:

- арматури різних діаметрів і перетинів;

- труби ,;

- балки;

- двутаври, швелери;

- профнастил та інша продукція.

 

Чорний металопрокат

Проводять металевий прокат на металургійних підприємствах, застосовуючи прокатні стани. Металеві заготовки, отримані в процесі безперервного лиття, розгортають спеціальними обертовими в зустрічному напрямку, валками. Таким способом металу надається необхідна товщина. Від технології виробництва металопрокату залежить відмінність в характеристиках і властивостей прокату. Це може бути гарячекатаний прокат або холоднокатаний. При температурному режимі прокату перевищує температуру рекристалізації, отримують гарячекатаний прокат. Якщо температура операцій нижче, то, навпаки - на виході буде холоднокатаний прокат.

 

Поділ самих металів на кольорові або чорні також характерно для металопрокату.

Чорний металопрокат знайшов широке застосування у виробництві залізобетонних блоків, але застосовують його не в меншій мірі і в верстатобудівній промисловості. Застосування цього матеріалу дозволяє досягати найвищої міцності готової продукції

 

Кольоровий металопрокат

В якості основи кольорового металопрокату застосовують кольорові метали. Це може бути латунь, олово або мідь. Вартість мідного прокату значно перевищує ціну чорного прокату. Кольоровий металопрокат незамінний в будівельній галузі, в виробництвах військово-промислового комплексу, енергетичної промисловості. Як і багато промислових установки, так і побутові прилади також включають в свою конструкцію деталі і компоненти з

 

- кольорового прокату:

- алюмінієві і мідні шини:

- листи і плити з кольорових металів;

- труби з кольорових металів і їх сплавів і багато іншого.

 

Висока вартість кольорових металів обумовлена ​​використанням рідкісноземельних і відповідно дорогих вихідних металів. Трохи здешевити даний вид металопрокату дозволяє застосування всіляких сплавів, які вигідно відрізняються унікальні метали.

Окремо від перерахованих видом матеріалу стоять різні види нержавіючого прокату, які застосовують в разі необхідності забезпечення високого рівня антикорозійної стійкості готового виробу. Даний вид металопрокату виробляють зі сталі, що відноситься до декількох груп:

- сталь аустенитная;

- мартенситні групи прокату;

- ферритні сталі.

 

Аустенітна сталь найбільш поширена. Прокати з її застосуванням відрізняються високими антикорозійними показниками, а також витримують високі температури.

Феритної сталь містить менше вуглецю. Цінова доступність компенсується середнім рівнем стійкості до корозії.

Мартенситна сталь підлягає спеціальній обробці, завдяки якій прокат стає якісніше і відповідає стандартам міцності і антикорозійним нормам.

  • 1