Теплоізоляція для фасаду (переваги і недоліки)

До найпопулярніших видів фасадної теплоізоляції відносяться мінеральна вата, пінопласт і екструдований пінополістерол.

 

Екскрудований пінополістерол

Даний вид утеплювача має низку корисних властивостей, які роблять його незамінним для використання при вирішенні певних завдань. Наприклад, при утепленні цокольної частині фасаду. Через велику ймовірність проникнення вологи в утеплювач, ті види утеплювачів, які мають здатність вбирати вологу в таких випадках не застосовні, так як це призведе до погіршення їх теплоізоляційних властивостей. У таких випадках використання екструдованого пінополістиролу є розумним. Якщо вам необхідне професійне утепление фасадов, звертайтесь в компанію Ceresit.

 

При цьому, до використання даного виду утеплювача на всій площі фасаду треба ставиться вкрай обережно, з кількох причин:

 

- екструдований пінополістирол не володіє паропроникною здатністю, що в разі використання на паропроникній підставі (поризована цегла, пінобетон, газобетон) призводить до утворення сприятливого середовища для зростання грибка і цвілі в клейовому складі, на який здійснювався монтаж утеплювача;

- низька атгезія до клейового складу, унаслідок закритої структури пір матеріалу, що може привести до відшарування теплоізоляції від підстави;

 

Переваги:

- відсутність вологовбирання

- високі теплоізоляційні властивості

- високі характеристики

 

Недоліки:

- низька атгезія до клейового складу

- відсутність паропроникної здатності

- клас горючості Г3

 

Підсумок:

Рекомендуємо використовувати екструзійний пінополістирол на цокольній частині фасаду, при цьому на утеплення основної частини фасаду рекомендуємо використовувати інший вид утеплювача.

 

Пеноплістірол (пінопласт)

Даний вид утеплювача є найбільш економічним, що дозволяє заощадити бюджет замовнику фасадних робіт. При цьому матеріал зручний в роботі і відмінно підходить для створення декоративних елементів. Цей вид утеплювача завоював велику популярність для застосування при утепленні фасадів в Європі, завдяки свої переваг.

 

Переваги:

- продукт має гарну атгезіей до клейового складу

- достатня паропроникність при дотриманні певних умов

 

- економічність

 

- зручність в роботі

 

Недоліки:

- клас горючості Г1 або Г2

- високе вологопоглинання, не застосовують для цокольній частині

 

- недостатня паропроникність для утеплення вологих приміщень (напр. Бассеин)

 

Підсумок:

Даний вид утеплювача є хорошим варіантом при використанні на всій площі фасаду при дотриманні декількох умов, таких як: не використовувати в цокольній зоні, необхідно застосування протипожежних розтинів, будівельна конструкція повинна бути сухою.

 

Мінеральна вата

На сьогоднішній день в Північно-Західному регіоні мінеральна вата займає найбільшу частку по застосуванню на штукатурних фасадах. Даний матеріал має найвищу паропрникною здатністю і при цьому має клас горючості НГ.

 

Переваги:

- висока паропроникність (в 10 разів вище ніж у пінополістиролу)

- клас горючості НГ (негорюча)

 

Недоліки:

- висока вартість

- високе вологовбирання

 

Підсумок:

Мінеральна вата є гідним продуктом для використання в фасадній системі. Але варто враховувати, що висока популярність даного продукту обумовлена ​​не стільки поєднанням властивостей матеріалу, скільки сформованою традицією Північно-Західного регіону.

 

Загальний висновок:

Згідно будівельним нормам, після зведення стін необхідно провести покрівельні роботи, роботи з внутрішнього оздоблення, після чого повинні завершитися усадочні процеси на що зазвичай потрібно 12 місяців, і тільки після цього буде правильно розпочати утеплення фасаду. При дотриманні цих норм застосування пінополістиролу (пінопласту) вважаємо найбільш оптимальним з усіх точок зору. У разі ж, відсутність можливості дотримання технологічних норм, рекомендуємо використовувати мінеральну вату.

  • 1