Види зварювального дроту

Популярні представники зварювального дроту

В даний час зварювальний дріт представлений ​​77 різновидами витратних матеріалів для зварювання, що відрізняються складом і діаметром. Дана категорія товарів визначається технічними умовами ГОСТ 2246-70. Однак, в будівництві і ремонті широко застосовуються не більше 5-8 різновидів. Решта представників цієї товарної групи використовуються в специфічних робочих процесах. Вся зварювальний дріт, що застосовується для зварювання нержавіючого і звичайного металопрокату, розділяється на три великі категорії:

 

  • легований дріт, що містить від 2,5% до 10% легуючих компонентів;
  • низьколегирований зварювальний дріт (менше 2,5%);
  • високолеговані витратні матеріали (більше 10%).

Безумовний лідер продажів на цьому ринку - це зварювальний дріт СВ 08Г2С і його аналоги, що випускаються, як в звичайному варіанті, так і з мідним покриттям. Цей матеріал може бути використаний в зварювальних напівавтоматичних агрегатах з потужністю до 500А.

Друге місце в рейтингу популярності займає сварочная проволока СВ 08А, застосовувана для механізованого зварювання низьковуглецевих і вуглецевих сталевих сплавів, а також для виготовлення електродів ручного зварювання.

Третя позиція в продажах залишається за модифікаціями СВ08Г2А і СВ-08, що активно використовуються в аргонодуговой і газовому зварюванні при зварюванні низьковуглецевих трубних і швеллерових конструкцій.

Для зварювання нержавіючого прокату в углекислоте або газової суміші застосовується зварна дріт марок ER 316L Si і ER 308L в зарубіжній маркіровці. Російські аналоги представлені лінійкою високолегованих модифікацій СВ01Х19Н9, СВ01Х18Н10, СВ06Х19Н9Т.

 

Види зварювального дроту за складом і діаметром

Порошковий - порожнистий зварювальний дріт з особливим флюсовим наповнювачем. В цьому випадку випаровування флюсу формують в зварювальної ванні захисний газовий міхур, що дозволяє використовувати витратний матеріал без газового потоку. Сварка з допомогою флюсових дротів може здійснюватися при інтенсивних вітрових потоках. Техніка застосування самозахисного дроту аналогічна технології зварювання за допомогою звичайного дротового матеріалу. Порошковий дріт має відмінності в маркуванні з позначенням "ПП" і "ПС"; з цифровим зазначенням марки і діаметра.

Обміднений зварювальний дріт - з покриттям з мідного сплаву товщиною до 6 мкм. Ключова роль цього шару полягає в забезпеченні максимально щільного контакту зварювальних конструкцій. Створені за допомогою такого дроту зварні шви відрізняє висока механічна витривалість і слабка реакція на сильні перепади температур. Ще одна безперечна перевага - економія витратних матеріалів до 40% в порівнянні зі зварюванням звичайним дротом. Примітка - цей різновид категорично не підходить для зварювання нержавіючих сталей.

Алюмінієвий - зварювальний дріт, який використовується для зварювання в захисній газовому середовищі автоматичними і напівавтоматичними агрегатами. Витратний матеріал застосовується для зварювання виробів, виконаних з алюмінієвих сплавів. Алюмінієва присадка вимагає герметичного зберігання через досить швидкого окислення алюмінієвого шару киснем на відкритому повітрі.

Зварювальний дріт для зварювання нержавіючого прокату. Матеріал цієї категорії легується хромом або нікелем. Відповідно в маркуванні будуть присутні символи "Н" або "Х", а також цифри процентного вмісту легуючих елементів.

Для використання в зварювальних напівавтоматичних агрегатах випускається дріт з діаметрами 0,6 мм, 0,8 мм, 1 мм, 1,2 мм, 1,6 мм. Порошкові (флюсові) дроту виготовляються в діапазоні товщини від 0,6 до 6 мм. Присадні прутки, як і дротяні матеріали, використовувані для виготовлення електродів, виробляються лінійкою діаметрів від 1,6 до 5 мм.

  • 1