Енергоефективний будинок

Енергоефективний будинок - це будинок, для обігріву і підтримання комфортного мікроклімату якого потрібно в 5-10 разів менше енергії, ніж для звичайного. Що автоматично означає і відповідне зниження витрат на обслуговування. Головні умови: правильний проект будинку, який можна замовити на сайті https://www.akvilonpro.ua/, коректне розміщення котеджу на ділянці, а також якісне будівництво із застосуванням сучасних технологій та енергоефективних матеріалів.

 

До того, як почати будувати, огляньте ділянку. Слід максимально використовувати розмір і форму будмайданчика. Наприклад, будинок зорієнтувати на південь, поглиблення рельєфу, дерева і т. д. використовувати для захисту від перегріву будівлі влітку або сильних вітрів в холодну пору.

Плануючи розміщення будинку на ділянці, загальні кімнати краще орієнтувати на південь. Влітку, коли сонце високо, вони висвітлюються менше, а взимку - навпаки. Кухню можна орієнтувати на північ. Дитячі краще орієнтувати на південний захід, кабінети і бібліотеки - на північ, так як прямі сонячні промені і зайвий прогрів в цих приміщеннях ні до чого.

 

Щоб зовнішня середовище не була агресивною до мікроклімату будинку, крім утеплених дверей, варто подумати про тамбурі і вбиральні, розташованої, як правило, відразу за ним. Для стін будинку необхідно закладати «дихаючі» з екологічно чистих матеріалів. Стіни повинні бути теплі, і добре, якщо вони одношарові.

 

Вибираючи будівельні матеріали, зокрема, стінові, слід враховувати, в якій кліматичній зоні будується будинок і які в цій місцевості вимоги до огороджувальних конструкцій. Теплоізоляція стін - чи не головний параметр, який безпосередньо впливає на вартість обслуговування будинку. Зрозуміло, потрібно виключити містки холоду. Крім того, зовнішні поверхні повинні бути герметичними, тому що проникнення неконтрольованого холодного повітря рівнозначно втраті тепла.

 

Енергоефективний будинок - це добре утеплені підземні площині (фундамент і підвальне приміщення, якщо воно планується). Для будівництва підземних площин використовують повнотілі матеріали. Теплоізоляційні матеріали, що контактують з грунтом, повинні бути стійкі до вологи і механічних пошкоджень. Гідроізоляція підземної частини будівлі обов'язкове.

 

 

Вікна та двері в енергоефективних будинках повинні мати коефіцієнт теплопередачі менше 1 Вт / м2 • ° C. Всі перепони (підлога, стіни і дах) повинні характеризуватися хорошою теплоізоляцією з коефіцієнтом теплопередачі 0, 15 0, 20 Вт / м2 • ° C. Забезпечити енергоефект можуть тільки вікна, що виходять на південну сторону (з коефіцієнтом теплопередачі менше 0, 8 Вт / м2 • ° C). Решта ж будуть - на жаль - працювати в основному на тепловтрати.

 

У енергоефективний будинку фахівці також рекомендують встановити сонячні колектори, теплові насоси, вітрогенератори, використовувати грунтові теплообмінники - рекуператори і систему механічної вентиляції.

  • 1