Як вибрати насос для свердловини в заміському будинку

Буріння свердловини не може гарантувати повного забезпечення ділянки водою. Навіть якщо на ділянці вдалося знайти джерело води з хорошим напором, його все одно не вистачатиме для повноцінної роботи всієї автономної водопровідної системи. Справа в тому, що свердловина повинна забезпечити стабільний потік води в усі комунікаційні ділянки, для цього резерв води повинен бути як мінімум 2,5 атмосфери - це потрібно для того, щоб побутова техніка, що залежить від потоку води (посудомийні і пральні машинки) працювала коректно і без перебоїв.

 

Саме по собі джерело води не може в належній мірі подавати потрібну кількість рідини в усі ділянки, тому й потрібен якісний насос для свердловини від https://aquapipe.com.ua/nasosy-dlya-skvazhin/.

Види насосів: якими бувають насоси для свердловини

Існує два види насосів для свердловин: заглибні і поверхневі. Поверхневі насоси встановлюються за межами свердловини, на землі.

Такі насоси з'єднуються з водяним горизонтом гнучкими рукавами або трубами. У поверхневих насосів є як переваги, так і недоліки. Так, вони завжди на виду, ними легше управляти, простіше і доступніше лагодити і не потрібно протягувати безліч проводів під землю. Але є і вагомі недоліки, які полягають в низькому рівні подачі напору води. Напір води буде значно поступатися аналогічним занурювальним конструкціям.

Також насоси, що встановлюються зовні, видають чимало шуму, ніж можуть доставити безліч дискомфорту мешканцям. Щоб зловмисники не викрали насос, і він не заважав мешканцям своїм шумом, для нього зводять спеціальні приміщення, споруда яких відніме час і кошти.

До поверхневих насосів відносяться:

Ручні насоси. Насоси-колонки відомі всім ще з раннього дитинства. Ручні насоси встановлюються в місцях, де не потрібен постійний потік води, досить одноразового її набору. Ручний насос знадобиться для громадського користування в селищах, гаражних кооперативах, у віддалених від міста полях, садах. Така система проста у використанні, практична і відносно недорога;

Самонасосні насоси. Виділяються простою конструкцією завдяки тому, що вони ніколи не стикаються з водою. До джерела вони підключаються рукавами або трубами. Це доступний, простий в установці і недорогий варіант. Але варто розуміти, що підійде він далеко не у всіх випадках. Такий насос не впорається з рідиною, що знаходиться глибше 10 метрів, і не зможе належним чином забезпечувати ділянку водою. Використовують його в рідкісних випадках, найчастіше для тимчасової експлуатації;

Насосні станції домашнього використання. Серйозна техніка, основне завдання якої полягає в забезпеченні автономного водопостачання в заміському житловому будинку. У насосній станції є не тільки насос, але і спеціальний гідроакумулятор з баком (мембранним), що дає можливість підтримувати рівень тиску. У комплект входить ряд додаткового обладнання, включаючи прилади контролю. Незважаючи на стабільний потік води і підтримки тиску, у насосних станцій є звичні недоліки - високий рівень шуму і нездатність працювати з великою глибиною;

  • 1