Як вибрати радіатор опалення?

Від правильності вибору радіатора опалення залежить, наскільки комфортним буде температура повітря приміщення в холодну пору року. При покупці приладів враховуються:

 

  • теплова потужність,
  • термін експлуатації,
  • можливість регулювання,
  • зручність використання і естетичність.

При виборі моделі також беруться до уваги робочий тиск опалювальної системи, висота стель, теплозахисні характеристики стін і вікон. В середньому ж, для приміщень з висотою стель не більше 3 м прийнято розраховувати потужність приладів зі співвідношення 100 Вт на 1 м2.

Види використовуваних матеріалів і їх переваги

Експлуатаційні характеристики та теплова інерційність радіатора опалення від batareya.com.ua багато в чому залежить від того, з якого сплаву виготовлений прилад. Переваги чавунних батарей всім добре відомі. Вони володіють підвищеною потужністю, корозійну стійкість і, як наслідок, тривалим терміном служби (не менше 50 років). Прилади цього виду мають найбільшу масу, через що випромінюють багато тепла і довго остигають. При цьому висока теплова інерційність чавуну ускладнює регулювання температури в приміщенні. Покупцям пропонується чавунна продукція традиційного зразка і полегшені моделі з сучасним дизайном.

Алюмінієві радіатори залучають користувачів сучасним естетичним дизайном. Матеріал має невелику масу і високу теплопровідність, але вимогливий до складу теплоносія.

Біметалічні моделі складаються зі сталевих каналів і алюмінієвих елементів оребрения. Таке поєднання матеріалів дозволяє витримувати значні перепади тиску і знизити вимоги до теплоносія.

Конструкційні особливості приладів

За типом конструкції батареї підрозділяються на:

  • секційні,
  • трубчасті,
  • панельні.

Найбільш популярні конструкції, що складаються з вертикальних секцій. Користувач може придбати прилади з необхідною кількістю секцій для кожного приміщення. Випускаються чавунні, алюмінієві, сталеві, біметалеві прилади цього виду. Вони відрізняються дизайном, терміном експлуатації, потужністю секцій.

Трубчасті радіатори виготовляються з сталевого прокату. Конструкція складається з одного-трьох вертикальних рядів труб, з'єднаних вгорі і внизу колекторами. До цього ж типу відносяться і рушникосушки для ванних кімнат. Кожен такий прилад має певну потужність.

Панельні радіатори також виробляються зі сталі, але не з трубного, а з листового прокату. Кожна панель складається з двох штампованих зварених разом аркушів. У опуклою частини конструкції відбувається циркуляція води. Виробники випускають продукцію різноманітних розмірів. Для підвищення потужності в одному приладі можуть об'єднувати 2-3 панелі. Такі радіатори розраховані на обмежений діапазон робочого тиску (до 8 атм). Частка конвекційного тепла досягає 75%, тому розміщувати такі батареї рекомендується якомога нижче.

  • 1