Особливості та різновиди кондиціонерів

Кондиціонери призначені для підтримки оптимальних умов мікроклімату для людей, роботи серверів, персональних комп'ютерів і телекомунікаційних систем. Існують різні види, вибір яких залежить від обсягу форми приміщення і поставлених завдань. Останнім часом почали виробляти нові моделі з вдосконаленими характеристиками. Устаткування широко використовується в побуті, на виробництві і в комерційних структурах.

Види і область застосування

Кондиціонери від https://mirkond.ru/ мають різний рівень потужності. Від цього показника залежить область застосування. Установки ділять на три групи:

  • 1. Напівпромислові (від 7 до 25 кВт).
  • 2. Промислові (понад 25 кВт).
  • 3. Побутові (до 10 кВт).

Перший тип із середніми показниками монтується в конторах, житлових будинках, в магазинах. Промислові установки самої великої потужності встановлюють в приміщеннях, з площею понад 100 метрів квадратних. Кондиціонери, які використовуються в побуті, підтримують мікроклімат в житлових кімнатах.

Типи конструкцій

За типом конструкції виділяють:

  • • спліт-системи, які складаються з 2 і більше блоків;
  • • моноблочні (складаються тільки з 1 блоку).

Розглянемо особливості поширених моделей.

Мульти спліт-системи

Мають важливу перевагу в порівнянні зі звичайними виробами. Є тільки 1 зовнішній блок, до нього підключають блоки внутрішні (їх може бути 6 одиниць). Таким чином, зовнішній фасад будівлі не загромождают, виглядає естетично.

Настінні спліт-системи

Складаються з одного внутрішнього блоку, який розміщується всередині приміщення, і зовнішнього блоку - на вулиці. До плюсів таких приладів відносять: безшумність під час експлуатації і простоту монтажу.

Касетні кондиціонери

Належать до напівпромислового виду. В основному використовуються у великих приміщеннях: офісах, ресторанах, холах і кафе. Встановлюються під стелю. Блок ховають під конструкцію. Відомий елемент з параметрами 60 на 60 сантиметрів чудово підходить до підвісної стелі «Армстронг». Лопаті спрямовані одночасно в чотири сторони. Кут нахилу можна змінювати спеціальним пультом. Прохолодне повітря поширюється рівномірно по приміщенню.

Підлогово-стельові

Застосовуються в приміщеннях великої площі (кафе, ресторанах, виставкових залах, офісах і спортзалах), де не можна встановити настінні прилади або підвісну стелю. Підходять для офісів зі скляними стінами, а також у випадках, коли кліматична техніка не вписується в інтер'єр.

Канальні моделі

Рівномірно розподіляють повітряні маси по приміщенню через спеціальні грати. За допомогою кондиціонера може підтримуватися мікроклімат одночасно в декількох кімнатах. Ще є функція підмішування чистого повітря. Це актуально в будинках з встановленими склопакетами з поганою вентиляцією. Кондиціонери канального виду монтують в будинках великої площі (офісах, житлових квартирах, торгових точках, ресторанах).

  • 1