Особливості застосування клейової суміші

Клейові суміші, призначені для укладання керамічної плитки, виробляються у вигляді сухого порошку. Перед застосуванням його розмішують з водою. До складу входить цемент, дрібний кварцовий пісок і спеціальна добавка, яка покращує властивості матеріалу. В цілому використання клейової суміші не має нічого складно, хоча необхідно дотримуватися деякі нюанси.

 

Приготування розчину

Щоб приготувати розчин, необхідно в ємність, наприклад, відро, насипати клей, а потім додати в нього воду. Пропорції співвідношення сухої суміші і води необхідно дивитися на упаковці. Краще додавати воду невеликими порціями, а потім поступово підливати, щоб консистенція вийшла, як густа сметана.

Компоненти необхідно ретельно змішати, щоб не було грудок. Бажано застосовувати для цих цілей будівельний міксер або дриль зі спеціальною насадкою. При відсутності електроінструменту можна приготувати розчин вручну за допомогою шпателя.

Залежно від особливостей складу і виробника суміш в приготованому вигляді зберігає свої властивості протягом 2-3 годин. Після нанесення на поверхню суміш починається схоплюватися за 15 хвилин. Важливо врахувати цей факт при укладанні плитки. Якщо розчин почав схоплюватися до моменту укладання, його необхідно замінити на іншу суміш.

Вимоги до оздоблювальних матеріалів і поверхонь

Клеевая смесь киев може використовуватися для кріплення пористої керамічної плитки, яка добре вбирає воду. Не можна застосовувати для плиток з водонепроникного матеріалу. Оздоблювальний матеріал повинен бути рівним і не мати здатності до деформації при намоканні.

Облицьовується поверхня повинна бути рівною і міцною, що не деформуватися. Це може бути бетон, цегла, штукатурка та інші схожі поверхні. Перед облицюванням поверхню необхідно очистити від забруднень і бажано зволожити, особливо це стосується пористих підстав.

Важливі нюанси

Клей наносять шпателем. Шар розчину не повинен перевищувати 7 мм. У більшості випадків достатньо і більш тонкого шару. Працювати з клейовим складом необхідно при температурі в діапазоні від 5 до 30 градусів за Цельсієм. Бажано, щоб вологість повітря була в межах 60%. Через добу після укладання плитки можна приступати до затірки швів. Цього часу достатньо, щоб клей забезпечив необхідне скріплення оздоблювального матеріалу з основою.

  • 1